Çocuklara Müjde: LEGO® Gabby’nin Hayal Evi Setleri Geldi!

Universal Products & Experiences ve The LEGO Group, DreamWorks Animation’ın yarattığı Gabby’nin Hayal Evi çizgi filminden ilham alan ilk setlerini LEGO® severlerle buluşturdu.

Sevenlerini Gabby’nin Hayal Evi içinde yaşayan sevimli kedi karakterleriyle dolu bir animasyon dünyasına götüren Gabby’nin Hayal Evi, okul öncesi çağdaki çocuklar için tasarlandı. Çocukların gelişimini destekleyen bir yaklaşıma sahip çizgi filmin aktivite tabanlı bölümleri; özgüveni, esnek düşünmeyi ve hatalardan ders çıkarmayı teşvik ediyor.

LEGO Group ve Universal Products & Experiences, DreamWorks Animation’ın okul öncesi çağdaki tüm çocuklar için tasarladığı popüler çizgi film serisi Gabby’nin Hayal Evi’ni, LEGO yapım parçalarıyla hayata geçirmek üzere iş birliği yaptı. Dünya genelinde çocuklar tarafından çok sevilen bu çizgi filmden ilham alarak hayata geçirilen ilk LEGO serisi, dört farklı ürün seti ile raflarda yerini aldı.

Gabby’nin Hayal Evi sevenlerini, sevimli kedi karakterleriyle dolu fantastik bir dünyaya ve sonsuz maceralara taşıyor. Yeni LEGO ürün serisi; oyun, yaratıcılık ve hayal gücü konusunda sınırsız fırsatlara ilham verecek bir yol açıyor.

Gabby’nin Hayal Evi serisi; esnek düşünmeyi ve özgüveni teşvik eden ve Gabby’nin meşhur sözlerinden örnek verirsek “Bunu HENÜZ çözemedim” ve “Güzel kaybettim” gibi yeri geldiğinde hatalara bile kıymet veren “gelişim odaklı bir düşünce yapısını” benimsiyor. LEGO setleri çocuklara, yaratıcı oyun oynamayı ve yaratıcı problem çözmeyi teşvik eden benzersiz bir oyun deneyimi sunuyor. Zorluklar karşısında Gabby’nin “yapabilirim” ruhu, çocukların ilk başta işler yolunda gitmese bile dayanıklılık ve takım çalışması yoluyla yaratıcı çözümler bulma yoluyla kendilerini güçlü hissetmelerinin yollarını modelliyor. İlham veren seri, LEGO’nun yaratıcılık, eğlence ve hayal gücü gibi marka değerlerinin yanı sıra, şirketin oyun yoluyla öğrenme konusunda global bir güç olma vizyonunu da paylaşıyor.


“Gabby’nin Hayal Evi dünyasını LEGO yapım parçaları formunda hayata geçirdiğimiz için oldukça heyecanlıyım” diyen LEGO Group Kıdemli Tasarımcısı James Stephenson şöyle devam ediyor: “Biz oyun yoluyla öğrenmeye inanıyoruz ve Gabby de eşsiz azmi ve ruhuyla bu inancımızı somutlaştırıyor. Gabby’nin Hayal Evi’nde  bulunan her oda ayrı bir hikaye anlatıyor ya da Gabby ve arkadaşlarının üstesinden gelebilecekleri bir beceri veya zorluğa odaklanıyor. Çocukların bu deneyimi evlerinde hayata geçirmeleri, setleri inşa etmeleri, problemleri çözmeleri ve yepyeni bir  oyun deneyimi ile kendilerini oyun içindeki o karakter gibi hissetmeleri için sabırsızlanıyorum.”

Global Toys & Hardlines, Universal Products & Experiences Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Joe Lawandus ise konuyla ilgili “LEGO Group ile ortaklığımızı DreamWorks Animation’ın Gabby’nin Hayal Evi çizgi film serisini de kapsayacak şekilde genişletmekten heyecan duyuyoruz. Gabby’nin Hayal Evi, çocuklara kutudan çıkan sürprizler, minyatür  dünyalar ve sevimli kedi karakterleri gibi çocukların en sevdiği şeyleri sunuyor. LEGO setleri tıpkı Gabby’nin çizgi filmde yaptığı gibi esnek düşünmeyi ve problem çözmeyi teşvik ederken; hayal güçleriyle yaratarak, tasarlayarak ve inşa ederek evlerinde çizgi filme birlikte oynamaları için onlara ilham veriyor” ifadelerini kullanıyor.