LEGO® DREAMZzz™ Ürün Serisi ile Çocukların Düşleri Oyun Deneyimine Dönüşüyor

Rüyalar Araştırması ile oyun oynamanın rüyaları olumlu yönde etkilediğini ve çocukların yaratıcılığını artırdığını ortaya koyan LEGO Group, şimdiye kadarki en büyük çizgi film lansmanı olan LEGO® DREAMZzz™ serisinin yayınlanmasının ardından çocukların düşlerine odaklanan bu yeni temanın yeni ürün setlerini de satışa sunuyor.

LEGO Group, etkileyici çizgi film serisi ve ürün yelpazesiyle çocukların düşlerindeki yaratıcılığı hayata geçiren yeni teması LEGO® DREAMZzz™’in çocukları ilk kez bu temanın oyun deneyimi ile de buluşturacak ürünlerini raflara çıkardı.

Mayıs ayında ilk bölümleri yayınlanan ve tüm dünyada 38 dilde birden LEGO severler ile buluşarak LEGO Group tarihindeki en büyük global çizgi film lansmanı olma özelliğini taşıyan LEGO® DREAMZzz™’in temaya ait ürünleri de çocukların beğenisine sunuldu.

Düşlerin etkisinden çıkamayan tüm çocukların LEGO® DREAMZzz™ dünyasını keşfetmelerini sağlayan çizgi film içeriği ve şimdi de bu temaya ait yeni oyun deneyimi, LEGO  severleri çizgi filmdeki karakterler gibi davranmaya teşvik etmek üzere tasarlandı. Ve bu tasarım hem var olan yaratıcı dünyadan bir şeyler tutuyor hem de halihazırda olana eşsiz ve yeni dokunuşlar katıyor.

Oyun oynamak rüyaları olumlu etkiliyor ve yaratıcılığı artırıyor

İçinde Türkiye’nin de bulunduğu 29 ülkede LEGO Group tarafından yapılan Rüyalar Araştırması’nın sonuçlarına göre Türkiye’de 6-12 yaş aralığındaki çocukların neredeyse tamamının (%99) her gün serbest oyun zamanı bulunuyor. Bu çocukların beşte dördünden fazlası (%82) serbest oyun zamanının rüyalarını değiştirdiğine inanıyor. Yüzde 38’i bu zamanın rüyalarını daha mutlu (%38) ve daha yaratıcı (%34) hale getirdiğini ve daha fazla rüya görmelerini sağladığını (%22) belirtiyor. Türkiye’de çocukların yüzde 85’i ise rüya görmenin yaratıcı hayal güçlerini keşfetmelerine yardımcı olduğunu ya da mutlu rüyaların daha yaratıcı olmalarına yardımcı olduğunu söylüyor.