Moda Dünyasından Nostaljik Hamle: Bermuda Şıklığı Geri Döndü!

Geçmişten ilham alarak beslenen moda dünyası yeni hamlesinde bermuda şıklığına odaklanıyor. Yeni trendi en şık ve zarif şekilde nasıl yorumlayacağınızı bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz!

Moda Dünyasından Nostaljik Hamle: Bermuda Şıklığı Geri Döndü! / Getty

I. Dünya Savaşı sırasında adını aldığı Bermuda’da ortaya çıkan diz üstü veya diz ortası formundaki şortlar, ilk olarak sıcaktan bunalan İngiliz askerlerinin konforu için imal edilmiş. Yıllar geçtikçe moda dünyasına uyumlu hale getirilen ve kadınların da gardırobuna girmeyi başaran parçalar, 2024 yılı bahar ayları itibarıyla tekrardan yükselişe geçiyor!

Paris Moda Haftası’nda da dünyaca ünlü markaların kreatif şekilde yorumlandığına tanık olduğumuz diz ortası şortları yaz aylarında ünlü isimler de oldukça sık tercih ediyor. Bella ve Gigi Hadid, Suki Waterhouse, Kendall Jenner… Modanın ilham kaynağı olarak anılan ünlü güzeller sergiledikleri bermuda görünümleriyle beğeniyi topluyor.

Saten yakalı parlak beyaz blazer, yırtık şort ve ışıltılı pembe çizmelerle sokak stiline yön veren güzel şarkıcı Suki Waterhouse, bermuda şıklığına yepyeni bir yorum katıyor. Klasik formların aksine, çeşitli renk seçenekleriyle dikkat çeken şortlar, hem günlük hayatta hem de özel etkinliklerde herkes tarafından sıkça tercih ediliyor.

Güzel modeller Irina Shayk ve Bella Hadid de trendi yakından takip eden güzel isimlerin başında geliyor. Siyah deri çizmelerle kombinledikleri beyaz ve siyah renklerdeki şortlarıyla bermuda şıklığına odaklanan ikili, siyah güneş gözlükleriyle görünümlerini tamamlamışlar.

Sizde baharın gelişini en şık ve en trend şekilde karşılamak istiyorsanız gardırobunuza kesinlikle birkaç parça bermuda eklemenizi tavsiye ediyoruz.