‘Solo Traveller’ Koleksiyonu ile Yenilenen Seyahat Ruhunu Keşfedin!

Aldığı lisans eğitiminden sonra bir süre Los Angeles’ta yaşayan İrem Özyurtçu, 2015 yılında yaratıcı vizyonu ve çizimleriyle iodes’i hayata geçirdi. Marka geçtiğimiz yıl girdiği yenilenme sürecini Solo Traveller adını verdiği eşsiz koleksiyonla sunuyor.

Solo Traveller, modern kadının keşfetme arzusunu, özgür ruhunu ve içsel yolculuğunu sembollerle anlatıyor. Akdeniz ve Ege kıyılarının sıcak ve davetkar atmosferinden esinlenerek tasarlanan bu koleksiyon, tek başına seyahatin cesaret ve özgürlüğünü yün ve ipek şallar üzerine taşıyor.

iodes’in bu koleksiyonu, hayatın her karesinden ilham alınarak tasarlanmış eşsiz çizimleri  hayata geçiriyor: Zeytin ağacının dayanıklılığını, gözlerin bilgeliğini, sofranın zenginliğini, kuşun özgürlüğünü ve aslanın gücünü sembolize eden desenlerle birleşen iodes yıldızı, markanın tarz ve özgüvenini temsil ediyor. İrem’in kaleminden çıkan bu renkli desenler, dijital baskı teknolojisi sayesinde özenle işlendikten sonra kenarları, el dikişi olan özel işçilikle tamamlanıyor ve tasarımlarda iki farklı renk kombinasyonu sunuluyor.

iodes’in yenilenme hikayesini yansıtan bu koleksiyonun yüksek kaliteli ipek ve yün kumaşlar üzerine basılan desenleri, her türlü kombinasyona uygun renk seçenekleri ve anlamlarıyla, sadece bir aksesuar değil, aynı zamanda iodes kadınının yolculuğunun bir parçası haline geliyor. Kişisel yenilenme ve dönüşümün sadece içsel bir yolculuk değil, aynı zamanda dışa vurumun bir yansıması olduğunu gösteriyor. İrem Özyurtçu’nun özgün tasarımları, her iodes kadınının gardırobuna renk katacak!