Oje Sürmenin Püf Noktaları

Oje sürmek de, çıkarmak da, bozulmamasını sağlamak da çoğu zaman zor bir mücadele haline gelebiliyor. Neredeyse her kadının güzellik rutini olarak kullandığı ojeyi hem kolay ve başarılı bir şekilde sürmek hem de uzun süre kalıcı olmasını sağlamak istiyorsanız bu püf noktalarına göz atın.

1- Ojenin kenara taşan kısımlarını daha kolay temizlemek için tırnaklarınızın kenarlarını vazelinle ya da beyaz tutkalla çerçeveleyin.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı iStock-533855108-1024x731.jpg

Tırnaklarınıza oje sürerken elinizin kayması ve bir anda tırnağınızın tüm kenarlarının boyanması herkesin başına gelen, dudak büktüren bir olay. Eğer bunun yaşanmamasını istiyorsanız bir kulak pamuğuna vazelin sürün ve oje uygulamadan önce tırnaklarınızı vazelinli kulak pamuğuyla çerçeveleyin. Bu önlem oje ile deriniz arasında bir bariyer oluşturacak ve işiniz bittiğinde tırnağınızın kenarındaki vazelini sildiğinizde taşan bütün oje izleri de yok olacak.

2- Tırnağızın uç kısmındaki ojenin çıkmaması için çift astar uygulayın.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı iStock-933712456-1024x683.jpg

Tırnağızın uç kısmındaki ojenin çıkmaması için ufak ama etkili bir tüyomuz var. Tırnağızın yalnızca üst yarısına ilk oje astarınızı sürün. Kuruduktan sonra ikinci kat astarı bu sefer tüm tırnağa uygulayın. Bu teknik sayesinde ojenizin erken çıkmaya başlayan uç kısmı daha dayanıklı ve kalıcı olacaktır.

3- Ojenizin rengini iyice ortaya çıkartmak için ilk kata beyaz oje sürün.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı iStock-507171308-1024x683.jpg

Eğer ojeniz fazla opak bir oje değilse tırnaklarınızın doğal rengi ojenin görünen rengini değiştirebilir. Ojenin tırnakta şişede durduğu gibi durması için ojeyi uygulamadan önce bir kat beyaz renk oje uygulayın. Bu beyaz kat ojenize baz olacak. Daha sonrasında uygulamak istediğiniz oje rengini uygulayabilirsiniz.

4-  Ojenizin daha çabuk kuruması için sürdükten sonra elinizi buzlu suya batırın.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı iStock-909847682-1024x683.jpg

Ojenizi sürüp kurumasını beklerken yaşlananlardansanız ve henüz kurumamış ojeyi bozmayı adet haline getirdiyseniz üzülmeyin, bunun da bir çözümü var. Bir kaba buz ve su doldurun ve ojenizi uyguladıktan sonra ellerinizi birkaç dakika için bu suya batırın. Soğuk su ojeyi sabitlemeye yarar ve bu sayede çabuk kurumasına yol açar.