Netflix’in Fantastik Dizisi, “Pera Palas’ta Gece Yarısı” İzleyici ile Buluştu! Peki, Pera Palas’ta Gece Yarısı Dizisi Hangi Kitaptan Uyarlandı?

Netflix dizi severlerin merakla beklediği ‘Pera Palas’ta Gece Yarısı’ izleyicisiyle buluştu. Pera Palas’ta Gece Yarısı Dizisi Hangi Kitaptan Uyarlandı? Pera Palas Oteli’ne haber için giden ‘Esra’ karakterinin, bir anda geçmişe giderek Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e karşı 1919 yılında düzenlenen siyasi komplonun ortasında yer almasını konu edinen dizinin 8 bölümden oluşan 1. sezonu, 3 Mart 2022 Perşembe günü Netflix içerik kütüphanesine eklendi. İşte, Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisi künyesi…

Pera Palas’ta Gece Yarısı konusu ne, oyuncuları kimler? 1919 yılının İstanbul’una yolculuk

Dizi, genç bir gazeteci olan Esra’nın (Hazal Kaya) İstanbul’daki efsanevi Pera Palas Oteli ile karşılaşmasını konu alıyor. Otel hakkında yazı yazmak üzere görevlendirilen Esra, yanlışlıkla tarihi odalardan birinin 1919 yılına açılan bir kapı olduğunu keşfeder.

Böylece, geçmişe doğru bir yolculuk yapar ve modern Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e karşı düzenlenen siyasi bir komplonun ortasına düşer. Artık Esra, kurnaz otel müdürü Ahmet ile birlikte Türkiye tarihinin akışını ve geleceğini korumak zorundadır.

Fakat, Esra, İstanbul’un en çılgın kulübünün sahibi, yakışıklı ve gizemli Halit ile tanışır tanışmaz, 1919 İstanbul’unda hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını ve kimsenin aslında söylediği kişi olmadığını anlar.

Pera Palas’ta Gece Yarısı Oyuncuları Kimler:

Karga Seven Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği, Elif Usman’ın senaryosunu kaleme aldığı, Emre Şahin ve Nisan Dağ’ın yönetmenliğini yaptığı Pera Palas’ta Gece Yarısı oyuncu kadrosunda; Hazal Kaya (Esra), Tansu BiçerSelahattin Paşalı(Halit), Engin HepileriHakan DinçkolYasemin Szawlowski(Sonia), James Chalmers (George), Ahmet VarlıNergis ÖztürkMurat KılıçErgun MetinClare Louise Frost (Agatha Christie), Jordan J Gallagher (Lover) gibi isimler yer alıyor.

PERA PALAS’TA GECE YARISI Fragman:

PERA PALAS’TA GECE YARISI HANGİ KİTAPTAN UYARLANDI?

Pera Palas’ta Gece Yarısı Dizisi Hangi Kitaptan Uyarlandı? Netflix’in iddialı dizisi Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisi, yazar Charles King’in ‘Midnight at the Pera Palace’ adlı ödüllü kitabından uyarlandı. 2019 yılında yayımlanan kitap hakkında; The Sunday Telegraph gazetesi, “Zekice ve fazlasıyla eğlenceli, muhteşem bir şekilde araştırılmış ve derinden nüfuz ediyor” yorumu yapılırken, The New York Times Book Review’deki değerlendirmede ise, “Kentin içinden geçen karakterleri ve dönemleri büyüleyici bir şekilde yansıtıyor” ifadelerine yer verildi.

Charles King’in ‘Pera Palas’ta Gece Yarısı-Modern İstabul’un Doğuşu’ (Midnight at the Pera Palace) adlı kitabı ortalama 45 TL’ye satılıyor.