M.A.C ile Makyaj Dünyasında Engelleri Aşmanın ve Dönüşümün 40. Yılı

Makyaj dünyasının öncü markası M.A.C Cosmetics, 40 yıldır makyaj sanatını yeniden tanımlıyor ve geleceğe yön veriyor. Profesyonel makyaj sanatıyla özdeşleşen M.A.C, yıllar boyunca inovasyon, çeşitlilik ve toplumsal sorumluluk konularında öncü rol oynamıştır.

1984 yılında Frank Toskan ve Frank Angelo tarafından Toronto’da kurulan M.A.C, profesyonel makyaj sanatçıları için bir ihtiyaçtan doğmuştu. Bugün ise, dünya genelinde 130’dan fazla ülkede prestijli bir konuma sahip olup, makyaj endüstrisinde liderliğini sürdürmektedir.

M.A.C’in 40 Yıllık Başarı Hikayesi ve Gelecek Planları

M.A.C’in Kıdemli Başkan Yardımcısı/Genel Müdürü Aida Moudachirou-Rébois, “Hiçbir marka, M.A.C Kozmetik kadar güzellik anlayışını yeniden tanımlamadı. Kurucularımız, sadece makyaj kalitesini yükseltmekle kalmadı, aynı zamanda bir sanat formu olarak yüceltti. Tüm yaş gruplarını, tüm ırkları, tüm cinsiyetleri markanın temel ilkesini açık kollarla kucaklayan bir topluluk oluşturdu.” diyor.

40. yılının ne kadar muhteşem olabileceğini göstermek ve endüstrideki köklü tarihini kutlamak için, sektörün en sevilen ürünlerinden bazılarını geri getirecek, en ikonik koleksiyonlarını güncelleyecek, daha önce görülmemiş yenilikler sunacak. M.A.C 40. Yılında VIVA GLAM yardım kampanyasını yeniden başlatacak ve özel ürün serisi ile büyük dalgalar yaratmayı planlıyor.

1984 yılında kurulan, en zengin renk yelpazesi ve en geniş ürün seçeneğiyle dünyanın önde gelen prestijli kozmetik markası M.A.C Cosmetics, kuruluşundan bu yana, bireylerin kendilerini özgürce ifade etmelerine olanak tanımak, cesurca ve tutkulu bir şekilde kendi tarzlarını yaratmalarına destek olmayı en önemli misyonu olarak görüyor.

M.A.C’in Gelecek 40 Yılı

Profesyonel makyaj sanatını yüceltmeye devam etmek: M.A.C, sadece makyaj kalitesini yükseltmekle kalmadı, aynı zamanda bir sanat formu olarak yüceltti ve dünyanın en yetenekli ve etkili makyaj artistlerinden bazıları için bir platform oluşturdu. Bugün, dünya çapında 13,000’den fazla M·A·C Artisti bulunmaktadır ve marka, becerilerinin ve uzmanlıklarının sektörün öncüsü olmaya devam etmesini sağlamak için en iyi eğitim programına yatırım yapmaya devam etmektedir.

Sınırları yeniden belirlemek: M·A·C DNA’sının vazgeçilmez bir özelliği. Trend, sanat, bireysellik, yüksek performanslı ürünler, yenilikçi yaklaşım, kaliteli içerikler, sosyal sorumluluk bilinci ve stil. Adını her alanda en üst seviyeye taşıyan bir marka.

Trendler belirlemek ve kültürü etkilemek: M.A.C, kültürü yorumlar ve oluşturur. M.A.C, işbirliklerin yaygın olmadığı dönemlerde bile öncü popüler kültür markaları ve ünlülerle işbirlikleri kurdu. M.A.C, yaşamın her alanından önde gelen trend belirleyicilerle işbirliği yapmaya ve M.A.C Trend platformu aracılığıyla yeni trendlerin ilhamını vermeye devam ediyor.

Küresel ölçekte geri vermek: VIVA GLAM, 1994 yılında, HIV/AIDS’li topluluk üyelerine yardımcı olmak amacıyla başlatıldı. Bugüne kadar, VIVA GLAM Lipstick’leri satış fiyatının %100’ünü tüm dünyada sağlıklı bir gelecek ve eşit haklar için mücadele eden kuruluşlara bağışladı. Şimdi, VIVA GLAM’in genişletilmiş bağış modeliyle uyumlu olarak, VIVA GLAM I, II ve III rujları ve daha yoğun renk ve daha fazla bakım sunmak için yenilenen ikonik ruj M·A·CXIMAL ile ciddi bir artış yakalıyor.

M.A.C Cosmetics, 40 yıldır güzellikte gelişimin öncüsü olmuş ve gelecekte de aynı tutkuyla ilerleyerek, sanat, yenilik, kültür ve eşitlik için ilham vermeye devam edecek.