Bodrum’a Çok Yakışan ‘Sarı Yaz’ Sezonu Başladı

Güney Ege’nin doğa mucizesi olarak adlandırılan ve 15 Eylül – 15 Ekim tarihlerini kapsayan ‘Sarı Yaz’ dönemi başladı. Hava sıcaklıklarının 25-30 derecelere inmesi ve okulların da açılmasıyla birlikte nüfus yoğunluğu azalan tatil beldeleri daha dingin, huzurlu ve keyifli deneyimler arayanları bekliyor. Akdeniz ve Ege’yi birleştiren eşsiz coğrafyası, pek çok endemik bitkiye ev sahipliği yapan doğasıyla Bodrum, Sarı Yaz döneminin en rağbet gören adresi olarak dikkatleri çekiyor.

Okulların açılışı, sıcak yazın sona ermesi, resmi tatillerin bitişi derken tatil bölgeleri de sakin ve huzurlu günlere göz kırpmaya başladı. Güneşin yakıcılığını yitirmesiyle, kültür turları ve deniz sıcaklığının en ideal tarih aralığı olan 15 Eylül – 15 Ekim tarihlerini kapsayan dönem ‘Sarı Yaz’ olarak adlandırılıyor. Türkiye’nin tatil dendiğinde doğası ve imkanlarıyla en tercih edilen bölgesi olan Bodrum ise Sarı Yaz’ı en iyi hissettiren adres olarak kabul görüyor. Sarı Yaz döneminde doğayı dinlemek, gökyüzünün sunduğu renk şovlarıyla kendini mutlu etmek, kaliteli bir hizmet alarak aynı zamanda evindeki konforu yaşamak isteyenlerin öncelikli tercihi Bodrum’da her zevke ve ihtiyaca hitap eden tatil alternatifleri de mevcut.

Beklentilerin üzerinde bir konfor…

Türkiye’de gün batımının en özel adresi olan Turgutreis’te, masmavi Ege Denizi kıyısında, palmiye ağaçları arasında konumlanan Swissôtel Resort Bodrum Beach, ‘Sarı Yaz’ döneminde misafirlerini her anlarında ‘özel hizmet anlayışıyla’ ağırlıyor.

Şıklığı ve konforu bir arada sunan dizaynı, kişiye özel servis anlayışı, ‘Bodrum’ dendiğinde en güvenilir, en konforlu ve en keyifli tatil adreslerin başında olarak öne çıkan ve 12 ay boyunca hizmet veren Swissôtel Resort Bodrum Beach, denize sıfır konumundaki sofistike manzarasıyla ‘Sarı Yaz’ döneminden beklenecek tüm bileşenleri yaşatıyor.

Sarı Yaz’ın en özel adresi: Cennet Koyu…

Maviyle yeşilin buluştuğu olağanüstü doğa manzarası ve eşsiz plajlarıyla Türkiye’nin en ilham veren tatil adreslerinden biri Bodrum Cennet Koyu’nda konumlanan Akana Cennet Koyu da Sarı Yaz dönemine hazır… Yemyeşil ağaçların Ege’nin mavi deniziyle buluştuğu Cennet Koyu’nda, doğanın özgürlüğünden esinlenen ahşap, hasır, doğal kumaşların ön planda olduğu bohem stiliyle minimal lüksü bir arada sunan Akana, dingin sezonun tadını en özel şekilde çıkarmak isteyenleri ağırlıyor. ‘Doğanın kalbinde’ konumlanan otel, kişiye özel hizmetleri, üst düzey konaklama seçenekleriyle eşsiz bir tatil deneyimi sunuyor.