MADO ‘Superior Taste Award’ın sahibi oldu

Uluslararası Tat Enstitüsü tarafından düzenlenen ‘Superior Taste Awards’da kazananlar belli oldu. Dondurmanın ve geleneksel lezzetlerin Türkiye’deki temsilcisi MADO, bu yılki ödüllerde üç yıldızla “Fevkalade” sıfatını alarak dondurmadaki başarısını bir kez daha tescillemiş oldu.

Dondurmanın Türkiye’deki temsilcisi MADO, başarısını ödüllerle taçlandırmayı sürdürüyor. Bol keçi sütünü, eşsiz sahlebi ve geleneksel dövme ustalığıyla birleştiren MADO, Uluslararası Tat Enstitüsü tarafından verilen en büyük ödül niteliği taşıyan ‘Superior Taste Awards’da aldığı üç yıldız ile “gerçek dondurmanın” üstün lezzetini tescilledi.

Geleneksel yöntemlerle yapılan Maraş dondurmasını gelişen teknolojik koşullarla destekleyen MADO, efsane lezzetini bir ödülle daha taçlandırdı. Benzersiz aroması, mükemmel kıvamı ve karşı konulmaz lezzetiyle MADO, uluslararası geçerliliğe sahip Superior Taste Award ile kalitesini küresel alanda bir kez daha ispatladı.

Gıda alanında tat ve kalite konusunda en önemli ödüllerden biri olan, mükemmel tat ve kalitedeki yiyecek ve içecekleri onaylayan Superior Taste Awards, 2005 yılından bu yana her yıl Brüksel, Belçika merkezli International Taste & Quality Institute tarafından veriliyor. Ödül ayrıca, kalite departmanları için Avrupalı aşçılar, içecek uzmanları ve içki uzmanları tarafından hazırlanan detaylı raporlar ve duyusal analizler de sağlıyor. Ürünler, alanlarında lider 125’ten fazla tanınmış Avrupalı aşçı, içecek uzmanı ve içki uzmanı tarafından test ediliyor. Her jüri üyesinin yiyecek-içecek tatma ve hazırlama alanında uluslararası deneyimi bulunuyor.

Yurt içinde 306, yurt dışında 75 şubesiyle Türkiye’nin en yaygın kafe zinciri konumunda yer alan MADO, gelenekselden günümüze tek dondurma markası olmayı sürdürüyor. Anadolu’ya ait lezzet geleneğini yaşatan MADO, tescilli dondurma lezzetinin dünyaya tanıtılmasında da bayrağı taşıyor.