Arnica Frig Ultra Maratonu 9. Kez Koşuldu

Afyonkarahisar’da 9. kez düzenlenen Arnica Frig Ultra Maratonu tamamlandı. “Koşarak Keşfet” sloganıyla gerçekleşen maratonda Türkiye’nin dört bir yanından ve 7 ülkeden 900 koşucu katıldı. Beş farklı parkurdan oluşan Frig Ultra Maratonu’nda 68K Koşusunda bitiş çizgisine ilk ulaşan sporcu Oğuzhan Emre Singer oldu.

16 Eylül tarihinde Ayazini Köyü Kaplumbağa Kanyonu’nda gerçekleşen Arnica Frig Ultra Maratonu’na 9. yılında da ilgi büyük oldu. 6K Frig Koşusu, 12K Frig Trail Koşusu, 22K Frig Kısa Trail Koşusu ve 44K Frig Orta Trail Koşusu ve 68K Frig Ultra Maratonu olmak üzere beş farklı parkurdan oluşan maratona 7 ülkeden 900 koşucu katıldı.

Her yaştan sporcunun ve sporseverin kendi limitlerini ortaya koyduğu maratonda Arnica SenuRun takımı Cumhuriyetin 100. yılı için koştu. Arnica Yönetim Kurulu Başkanı Senur Akın Biçer konuyla ilgili şunları söyledi: “Arnica olarak sosyal sorumluluk yaklaşımımız gereği, farklı alanlarda ülkemizin toplumsal gelişimine katkı sağlamayı önemsiyoruz. Bu kapsamda destek verdiğimiz spor da bunlardan birisi. Limit Sensin ekibinin her yıl başarıyla organize ettiği ve temelinde “iyilik” bulunan Frig Ultra Maratonu’da çalışanlarımızdan oluşan SenuRun takımıyla Cumhuriyetimizin 100. yılı için birlikte koştuk. Yalnızca bir spor etkinliği değil aynı zamanda yapıldığı bölgenin tarihi kültürel değerlerini keşfetme fırsatı da sunan bir organizasyon olan Frig Ultra Maratonu’nu başarıyla tamamlayan tüm sporseverlere teşekkür ediyoruz.”

6K Frig Koşusunda kadınlarda Hamide Nur Tekdemir, erkeklerde  Egemen Tülek; 12K Frig Trail Koşusunda Cevriye  Akkurt, erkeklerde Mehmet Aydıngör; 22 Frig Kısa Trail Koşusunda kadınlarda Natalia Gyurten, erkeklerde Vehbi Kurşun; 44K Frig Orta Trail Koşusunda kadınlarda Olga Boldyreva, erkeklerde Cansel Saraç ve 68K Frig Ultra Maratonunda Oğuzhan Emre Singer birincilik kürsüsüne çıkan isimler oldu.

Arnica Frig Ultra Maratonu’nda bu yıl ilk kez Down Sendromlu, otistik ve mental değişkenliği olan bireylerin de hayatlarına dokunmak ve onların spor dünyasında aktif bir şekilde yer alabilmelerine destek olmak amacıyla, maraton kapsamında özel bir etap da koşuldu.  9. Arnica Frig Ultra Maratonu, geniş bir katılımla gerçekleşen ödül töreni ile tamamlandı.