7 MUCİZEVİ İŞLEVİ İLE GÜL SUYU

Gül suyunu kullanmanın en kolay ve etkili yolu muhtemelen gece yatmadan önce onunla yüzünüzü temizlemeniz ve böylelikle cildin gün boyu topladığı kirden kurtulmanız olabilir. Ama gül suyunun kullanabileceğiniz ve etkisini görebileceğiniz şeyler bundan çok daha fazla.

İşte gül suyunun etkisini görebileceğiniz 7 mucizevi işlev..

1. KURU VE KABARIK SAÇLARINIZA ÇÖZÜM:

Eğer kuru ve kabaran saç yapısına sahipseniz, gül suyu derdinize derman olabilir. Eşit miktarda gül suyu ve gliserini karıştırın ve pamuk yardımı ile yaklaşık 10 dakika masaj yaparak kafa derinize yedirin. 30 dakika bekledikten sonra saçınızı yıkayın ve durulayın.

2. YÜZ TEMİZLEYİCİ:

Gül suyu her cilt tipi için iyi ve tamamen doğal bir yüz temizleyicisi olarak kullanılabilir. Yüzünüzü yıkadıktan sonra gül suyu ile cildinizi temizleyin. Dilerseniz 1 yemek kaşığı gül suyuna birkaç damla gelecek şekilde gliserin ilave ederek yüz temizleyicinizi hazırlayabilir ve yüzünüze rahatça uygulayabilirsiniz.0

3. GÖZ YORGUNLUĞUNA SON:

Eğer yorgun ve kızarık gözleriniz varsa, bir parça pamuğu gül suyuna batırın ve göz kapaklarınıza kapalı şekilde uygulayın. Gözlerinizdeki şişliği ve kızarıklığı alacaktır.

4. SAÇ ŞEKİLLENDİRİCİ:

Saçınızı şampuanladıktan sonra,  son durulama işleminden önce 1 ölçek gül suyu kullanın. Saçınıza derinden etki eden gül suyu saçınızı şekillendirmenize yardımcı olacak, uzun süredir istediğiniz parlak, sağlıklı görünüme kavuşturacak.

5. YÜZ TONİĞİ:

Cildinizin temizliğini yaptıktan sonra fazlaca açılmış gözeneklerin kapanmasına yardım etmek için gül suyunu tonik olarak kullanabilirsiniz. Bunun için temiz cildinize pamuk yardımıyla gül suyunu uygulayın. Gül suyunu tonik olarak özellikle gece uyumadan önce uygulamanızı öneririz.

6. SİVİLCELERE VEDA:

1 yemek kaşığı gül suyu ve 1 yemek kaşığı limon suyu ile karıştırın. Cildinizin akneli ve sorunlu bölgesine uygulayın ve 30 dakika yıkamadan bekleyin. Yüzünüzü soğuk suyla yıkayın.

7. MAKYAJ SABİTLEYİCİ:

Gül suyunun pratik kullanımlarından biri spreylemektir. Makyaj yaptıktan sonra yüzünüze sprey yardımı ile sıktığınız gül suyu doğal bir makyaj sabitleyici görevini görecektir. Gül suyunun içeriğindeki nem yüzünüze ışık katacaktır. Her makyaj sonrası yüzünüze gül suyu sıkmanız cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi almasına yardımcı olacak.