Yeni Trend: Kelebek Saç Kesimi

Kelebek saç kesimi sosyal medyada trend olan bob ve lob saç kesimlerinin tahtını sallamaya hazırlanıyor! Bu kesim modeliyle ilgili bilmeniz gereken tüm detayları sizin için derledik, keyifli okumalar.

Yeni Trend: Kelebek Saç Kesimi / Instagram: @selenagomez

Kelebek saç kesiminin ana fikri yüzü çerçeveleyen çok fazla katmandan oluşturulması olsa da teması inceltilmiş saç uçlarıdır. Özellikle kısa saçlarda uçların inceltilmesine çok daha fazla dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen kuaförler, böylelikle saçın dolgunluk kazanacağından da bahsediyor.

Kuaförünüzden yardım alarak hayata geçirebileceğiniz bu saç kesimini evinizde de kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olanlar bir tarak, iki lastik toka ve keskin bir saç kesme makası.

@eggdressesup spent weeks watching so many vids of ppl trying this and not a single one looked bad so i caved #butterflycut #diyhaircut #layeredhaircut ♬ Storytelling – Adriel
  • İlk olarak ıslak saçınızla aynanın karşısına geçmeli tarakla kulaklarınızın hemen arkasından başınızın üst kısmı boyunca bir çizgi oluşturmalısınız. Böylelikle saçınız iki bölüme ayrılacaktır.
  • Saçınızın dolaşık olmamasına özen göstererek ön kısmını bir lastik toka yardımıyla sabitleyin ve bu at kuyruğunun sıkı olduğundan emin olun. Yamuk bir saç kesimi istemeyiz değil mi?
  • Yine dolaşık olmamasına özen göstererek arkada kalan bölümü oluşturduğunuz ayrım çizgisine yakın yüksek bir at kuyruğu haline getirin.  
  • Ön kısımda kalan at kuyruğunu birkaç santim kesin.
  • Son olarak arka bölüme ait olan at kuyruğunu ayrım çizgisine yaklaştırarak eğin ve birkaç santim kesin. Tebrikler, kesim sona erdi! Artık saç tokalarından kurtulabilirsiniz.

Dilerseniz saçınıza daha fazla hacim katmak için uçları daha ince uçlu bir makas kullanarak inceltebilirsiniz. Kakül görünümünü kendinize yakıştırıyorsanız bu modele kakül de eklemeniz mümkün.