Yalın, Doğal ve Zamansız Bir Stil

Her zevke hitap edebilecek stildeki zamansız ev tekstili ürünleri tasarlayan

girişimci Çiğdem Karagöz, markası Dream Home by Cido için natüralist ve yalın bir bakış açısıyla tasarladığı koleksiyonuyla sofralara düşsel bir dokunuş katıyor.

Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü mezunu olan girişimci Çiğdem Karagöz, pandemi döneminde hayatında yeni bir başlangıç için adım atarak Dream Home by Cido markasını yaratmış. Çok kalabalık bir ailede büyüyen girişimci, çocukluğundan bu yana kurulan geniş sofralar, her yöreye ait pişen yemekler, mis gibi kokular, yemek masasında yapılan uzun sohbetlerle hafızasında birikenleri bir araya getirmiş. Koleksiyonunda kattığı her parçayı ruhu olan, bir hikayesi olan aksesuarlar olarak nitelendiren Karagöz, her tasarımıyla neşeli kahkahaları, koyu sofra sohbetlerini, renkli keten masa örtülerini ve kolalanmış peçeteleri geçmişteki keyifli anılarıyla birleştiriyor ve dokunduğu her sofrada güzel anılar biriktirmeyi hedefliyor.

Uzun yıllar iş hayatının içinde olan ve aile şirketlerinde aktif olarak çalışan girişimci, pandemi dönemiyle içindeki sese kulak vererek yıllardır heyecan duyduğu sofralara odaklanmış ve Dream Home by Cido markası ortaya çıkmış.

Olabildiğince fazla insana ulaşarak onların sıcak sofralarına girebilmek, Dream Home by Cido tasarımlarıyla buluşanların hayatlarına dokunabilmek, o ailenin bir parçası olabilmek hayaliyle üretmeye devam eden Çiğdem Karagöz, “Ne okursanız okuyun, hangi kariyeri yaparsanız yapın, hangi işle uğraşırsanız uğraşın, bazen filmin sonu aslında ipucunu en başından veriyor. Hobileriniz, mutlu olduğunuz o noktayla bağlantılı oluyor. Yaş aldıkça hayatın seni zorladıklarını değil, içinden gelenleri yapmak isterken buluyorsun kendini. Benim de aslında hayattan istediğim hep aynıydı, önce ailemin sağlığı ve mutluluğu, sonra topluma katkı sağlayabileceğim faaliyetlerde bulunmak.” sözleriyle kendisini ifade ediyor.

Koleksiyonun en çok ilgi gören tasarımlarının başında midye formlu Amerikan servisler, keten peçeteler ve keten masa örtüleri geliyor. Natürellik ve doğallık yana olan Dream Home by Cido, keten koleksiyonuna çok önem veriyor.