Versace La Vacanza Koleksiyonu Beymen Mandarin Oriental Bodrum’da

Versace’nin ilhamını yaz tatili ruhundan alan “La Vacanza” Koleksiyonu, 18 Temmuz’dan itibaren Beymen Mandarin Oriental Bodrum’da açılan pop-up’ta modaseverler ile buluşuyor.

Ünlü şarkıcı Dua Lipa ve Donatella Versace tarafından ortaklaşa tasarlanan “La Vacanza” Kadın Koleksiyonu, sezonun vazgeçilmezi plaj ürünlerinden abiye gece kıyafetlerine ve aksesuarlara uzanan tüm ürün gruplarını kapsıyor. 1990’ların sonu ve 2000’lerin başındaki Versace koleksiyonlarını yeniden yorumlayan ve dönemin yüksek lüks anlayışından ilham alan koleksiyon, Dua Lipa‘nın özgün bakış açısını Versace arşivlerinin referans noktalarıyla buluşturuyor.

Koleksiyondaki tokalı braletler, elbiseler ve erkek yelekleri, Versace 1992 Sonbahar-Kış Koleksiyonu’nun titiz işçiliğine gönderme yapıyor. İlhamını 1995 İlkbahar-Yaz Atelier Versace Koleksiyonu’ndan alan düğümlü jarseler, vücut hatlarını yeni ve şaşırtıcı formlarda yorumluyor. Elbiselerin göğüs kısmındaki “nastro Gianni” bant detayları, 2003 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’ndan esinleniyor. Metalik file tasarımlar, 90’ların süper model dönemini anımsatıyor.

İlk kez Claudia Schiffer ve Nadja Auermann’ın yer aldığı 1995 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nda kullanılan, markanın arşiv desenlerinden kelebek ve uğur böceği motifleri yeniden yorumlanıyor.

Modaevinin kodları arasındaki Greca Goddess çanta ve aksesuarlar, yeni pastel renkleriyle koleksiyonda yerini alıyor. Klasik Versace hobo çanta, yeni boyutları, yeni tokası, metalik deri ve kristal detaylarıyla dikkat çekiyor. Medusa ve Greca takılar, 1990’ların Versace süper model stilinden referansla üst üste kullanılıyor. Ayakkabılarda bant detaylı ve kelebek süslemeli topuklu sandaletler ve botlar; ‘”nastro Gianni” dikişli kafes görünümlü topuklu ayakkabılar; kelebek işlemeli ve metal burunlu kovboy çizmeler öne çıkıyor.

Versace 2023 Sonbahar-Kış Koleksiyonu’nundevamı niteliğindeki erkek koleksiyonu, yaz için daha hafif kumaşlarla yeniden yorumlanıyor. Toka detaylı ve iç cepli yelekler; desenli ipek gabardin, el dokuması pamuklu kumaş ve beyaz denimden üretilen takımlar etkileyici görünümler sunuyor. Mantar tabanlı sandaletler, Medusa Penny makosen detaylı terlikler ve üzeri Greca deseni işlemeli bağcıklı Odissea ayakkabılar tasarımlara şıklık katıyor.

Versace “La Vacanza” Koleksiyonu’nu, Beymen’lerde, beymen.com adresinde ve 18 Temmuz’den itibaren Versace “La Vacanza” Beymen Mandarin Oriental Bodrum Pop-Up’ında keşfedebilirsiniz.