Tüm Leke Türlerine Etkili Bakım

Koyu cilt lekeleri, tüm cilt sorunları içerisinde sıkılık kaybı ve akneden sonra
kadınların en büyük 3. endişesi. Caudalie, koyu lekeleri doğal yolla gidermek için Vinoperfect Koyu Leke Karşıtı ve Işıltı Verici serumu 2005 yılında geliştirdi.


Fransa’daki eczanelerin 1 numarası olan, etkinliği ve doğallığı bir araya getiren
bu ürün, en hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri için koyu leke görünümüne
çözüm sağlar.

Ten rengi epidermiste bulunan melanin pigmenti ile ortaya çıkar. Melanin miktarı cildin pigmentasyonunu belirler, dolayısıyla koyu ten, açık tene göre daha fazla melanin içerir.Bu sebeple her insanın pigmentasyonu doğuştan gelir ve birbirinden farklıdır.
Bu pigmentasyon türleri, Fitzpatrick sınıflandırmasına göre 6 farklı fototip kategorisinde sıralanır. Cilt tipi, güneşe maruz kalındığında görülen tepkilere bağlı olarak belirlenir.

Güneş ve Yaşlılık Lekeleri Kimlerde görülür?

En çok etkilenen gruplar Asya ve Kafkas cilt tipleridir. Ne zaman? Güneşe maruz kaldıktan sonra, özellikle 40 yaşından itibaren. Nerede? Yüz, dekolte, omuz, eller.
Hiperpigmentasyon Lekeleri Kimlerde görülür? Tüm cilt tipleri, özellikle
koyu fototipler. Ne zaman? Cilt enflamasyonundan sonra (sivilce, yara izi).
Nerede? Genellikle akneden etkilenen T bölgesinde. Gebelik maskesi olarak da adlandırılan hormonal lekeler ve melazma Kimlerde görülür? Koyu fototiplerinin yanı sıra genel olarak kadınlarda daha fazla görülür. Ne zaman? Hormonal bir değişiklikten sonra (hamilelik, tedavi, ilaç kullanımı). Nerede? Yüzde simetrik olarak: elmacık kemikleri ve alında.

Vinoperfect Leke Karşıtı ve Işıltı Verici Serum’un etkisi 6 cilt fototipinde ve farklı lekeler üzerinde klinik olarak kanıtlanmıştır. Fotosensitif olmayan formülü, en hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerinde kullanıma uygundur. Hamile ve emziren kadınların kullanımına da uygundur.

Çok satan bu ürünün formülündeki ana bileşen, Caudalie laboratuvarları tarafından geliştirilmiş patentli bir aktif bileşen olan Viniferindir. Asma özünde bulunan bu doğal polifenolik antioksidan, pigmentasyon sürecini düzenler ve aşırı melanin üretimini sınırlar.

Viniferinin, melanin üretiminden sorumlu olan Tirozinazın aktivitesini önemli ölçüde
inhibe ettiği görülmüştür. Bu inhibitör etki, kojik asitten 4 kat, askorbik asitten 62 kat
daha fazladır.