Sağlıklı Bir Tinder Kullanımı İçin Uygulamanız Gerekenler

Profilinizde mutlaka açılış mesajı olsun ama aşırı ve acıklı sözlerden kaçının.

“İlk izlenimin ikincisi yoktur” deyişi, popüler çöpçatanlık uygulaması Tinder için de oldukça geçerli.

Facebook üzerinden bağlanıyor, birkaç fotoğrafınızı seçiyor, kim olduğunuza dair 1-2 satır şey yazıyor ve size yakın kişilerle eşleşiyorsunuz. Onlar sizi, siz onları beğeniyorsunuz ve mutlu son! Sağa atılan şanslılar saniyeler içinde flörtleşmeye başlıyor.

Fakat olay şu ki; erkekler tabii ki bizim gibi kapsamlı Tinder profili analizi yapmıyor. Sizinle eşleşmek ve tanışmak isteyip istemediklerine karar vermek için ortalama 5 saniye harcayan bu hiperaktif, dâhi dimağları etkilemek ve sizi sağa atmalarını sağlamak için size bazı tavsiyelerimiz var.

kapak karesi: @chloelloyd

YAPMAYIN

  1. Karanlık ya da flu bir fotoğraf paylaşmayın. Gerçekten en güzel çıktığınız fotoğrafın bir partide, ışıktan nasibini almamış, adeta ütüyle çekilmişçesine bir piksellikteki fotoğrafınız olduğunu düşünüyor olamazsınız. Eminim, yüzünüzün çok daha güzel göründüğü fotoğraflarınız vardır. Boydan ya da en azından sizi net görebilecekleri fotoğraflarınız koyun.
  1. İlk fotoğrafınız kız arkadaşlarınızla toplu, kalabalık bir fotoğraf olmasın. Erkeklerin, yalnız olmadığınız fotoğraflarda sizin kim olduğunuzu çözmek için bir hafiyelik maratonuna girmeyeceklerinden, sizi sola atmaları daha olası. 8 kız arkadaşınızla bir fotoğrafınızı koyup 5 saniyelik şansınızı 8’e bölmek yerine tek başına olduğunuz bir fotoğraf koyup, sağ kulvardaki yerinizi garantileyin.
  1. Boy ölçününüzü belirtmeyin. Tinder’da boy ölçüsü belirten kadınlarla ilgili iki tezimiz var.

Birincisi, erkekler yapıyor diye müşterek hislerle yapıyor olabilirsiniz. İkincisi, averajın üstü bir boya sahip olup bunun haklı gururunu dünyaya paylaşmak istiyor olabilirsiniz. Kadınların erkeklerden uzun olması bizce aşka tabii ki engel değil. Fakat kendilerinden uzun kadınlar çoğu zaman erkeklerin gözünü korkutuyor. Çok mantıksız olsa da bunu bir engel gibi görüyorlar. İlk izlenimde bu detayı vermeden flörtleşmeye başlamak, Tinder tanışmaları için daha olumlu bir etki yapıyor.

  1. Abartı alıntılar, sözler yazmayın. Ona, “Bu kadın ne kanıtlamak istiyor?” dedirtecek aşırı iddialı laflar yazmaktan kaçının. Özellikle profiliniz yani sizi ilk tanıtan sayfa bunu yapmak için doğru bir yer değil. Karakterinizin belirleyici özellikleri ile ilgili seçiciliğe itecek bir ileti yazmaktansa Leyla ile Mecnun dizisinden bir alıntı yapmanız daha iyi eşleşmeler getirebilir.
  1. İlk fotoğrafınız komik bir fotoğrafınız olmasın. Korsan şapkalı kediyle verdiğiniz o komik pozu en başa yerleştirmek maalesef bir erkekte ‘işte yıllardır aradığım mizah seviyesi bu’ hissi uyandırmıyor. Aksine Tinder’dayken bile içinize kapanık olduğunuz hissi doğuruyor. Eğer siz kendinizden emin değilseniz, karşıdaki de sizden emin olmayacak ve iletişime geçmeye çalışmayacaktır. Fotoğraflarınızın aranıza komik, eğlenceli bir fotoğraf koyabilirsiniz ama ilk fotoğrafınız bu olmasın.
@haileybieber

YAPIN

  1. Profilinizde mutlaka açılış mesajı olsun. Kim olduğunuza dair tüm ince ayrıntıları içermesi gerekmiyor ama ilgi alanlarınızla ilgili bir cümle, bir erkeğin sizinle samimi bir bağ kurmasını sağlayabilir. Erkekler de tavlama sözleri bulmak zorunda olmaktan hoşlanmıyor. Profilinize yazacağınız ilgi alanınız, sevdiğiniz diziden bir cümle, yaptığınız aktivite, onun sohbet açmasını kolaylaştıracak. Böylece eşleştiği her kadına aynı, klişe cümleyi kuran erkeklerdense gerçekten sizinle ilgilen erkeklerle tanışma şansınız artacak.
  1. Yüzünüzün net göründüğü en az 1 tane fotoğraf koyun. Boydan fotoğrafınızı koymanız da önemli ama erkekler genellikle kiim olduğunuza dair enerji almak istiyor. Net bir yüz fotoğrafı bunun için ideal.
  1. Ne aradığınızı bilin. Tinder’da sadece takılmak isteyen erkek de var, gerçekten bir ilişki yaşamak isteyen de. Eğer profil fotoğrafınız bir yaz davetinde en güzel elbisenizle çekindiğiniz fotoğraf değil de kumsalda bikiniyle verdiğiniz amuda kalkma pozu ise karşıdakinin sizi sadece takılmak amacıyla sağa atması daha çok olası.
  1. En az üç fotoğrafınız olsun. Tinder görsel bir araç, en azından eşleşene ve mesajlaşmaya başlayana kadar. Bırakın tıklayıp, birkaç fotoğrafınıza baksın. İki ya daha tek fotoğraf koymak, sizin Tinder olayına pek de ilginiz olmadığını, hatta daha kötüsü, iyi çıktığınız fotoğrafların sadece bunlardan ibaret olduğunu düşündürebilir.
  1. Yarı-aktif olun. Ne her saat başı, ne haftadan haftaya.. Bir erkek haftalardır Tinder’a girmediğinizi görürse sizi sağa atma şansı daha düşük olabilir. Eğer son 24 saat içinde online olduğunuzu görürse sizinle gerçekten eşleşme ve en azından yarı-normal bir konuşma yapma şansı olduğunu düşünecek ve sizi sağ şeritte bekleyecektir.

Tinder’da da olsa, dürüst ve samimi olun. Bir ilişkiden beklentiniz hakkında ne kadar açık sözlü olursanız istediğinizi elde etme olasılığınız o kadar yüksek olacaktır.