Timberland’den Yeni Nesil Tekne Ayakkabıları

Timberland tekne ayakkabıları bu sezon klasik modellerinin yanı sıra yenilenen görünümüyle de karşımıza çıkıyor. 1978’den bu yana rahat yaşam tarzından esinlenerek gardıroplarımızın bir parçası olan bu ikonik koleksiyon,  yüzde 75 yenilenebilir şeker kamışından ve kauçuktan elde edilen GreenStride™ bot tabanları ile eko-inovasyon ve progresif stili buluşturan farklı bir görünüm kazanıyor.

Sahil kasabalarının rahat yaşam tarzından esinlenen, yumuşak deri, el işçiliği ve esnek taban özellikleriyle ayrışan ikonik Timberland tekne ayakkabıları, 1978 yılından bu yana ısınan aylarda ayaklara stil ve konfor katmak için hayatımızda yer alıyor.

Timberland yeni sezonda bu ikonlarını, eko-inovasyon ve günümüzün progresif stiliyle birleştiriyor. GreenStride™ tabanları ve Rejeneratif Deri kullanımı ile ortaya yeni nesil bir koleksiyon çıkıyor.Doğadan gelen hafiflik ve rahatlık: GreenStride™ Taban Teknolojisi

İlhamını Timberland’in el yapımı ikonik tekne ayakkabılarından alan sezonun iki yenisi GreenStride™ Ray City EK+ Kadın Tekne Ayakkabıları beyaz, siyah ve kahverengi deri ve kalın kauçuk alt tabana sahip. GreenStride™ TBL® Originals Ultra EK+ Erkek Tekne Ayakkabıları ise koyu kahve nubuk ve kahverengi deri alternatiflere sahip.  

Timberland’in FW21 sezonunda ilk kez tanıttığı, yüzde 75 yenilenebilir şeker kamışından ve doğal kauçuktan elde edilen GreenStride™ bot tabanları, ilkbahar yaz sezonunda bu koleksiyonlarda karşımıza çıkıyor. Hafiflik ve rahatlık özellikleriyle ayrışan yenilikçi tekne ayakkabıları, en az yüzde 50 geri dönüştürülmüş plastik içeren ReBOTL™ kumaş astar ve ekstra rahatlık için yastıklama sunan EVA karışımlı köpük orta taban özelliklerine sahip.

Timberland Earthkeepers® koleksiyonunun bir parçası olan GreenStride™ Ray City EK+ Kadın Tekne Ayakkabıları ve GreenStride™ TBL® Originals Ultra EK+ Erkek Tekne Ayakkabılarında kullanılan deri, rejeneratif tarım uygulamalarını benimseyen çiftliklerden elde ediliyor. Doğadan ilham alan bu tarım uygulamaları, toprağa karbonu emmesi, suyu tutması ve biyoçeşitliliği geri kazanması için dinlenme şansı tanıyarak Timberland’in hedefiyle paralel olarak çevre üzerinde net bir pozitif etki yaratmayı amaçlıyor.

Klasik 3 delikli tekne ayakkabılarını dayanıklı ve tırtıklı bot tabanlarıyla buluşturan, yastık dolgulu EVA orta tabana sahip yenilikçi modeller de bu sezon yine bizlerle. Su, enerji ve atık yönetim uygulamaları ile gümüş derece ile sınıflandırılan sürdürülebilir tabakhanelerde elde edilen Better Leather deri ile üretilen  kadın ve erkek modeller kauçuk dış tabanları sayesinde ekstra konfor sunuyor.