Timberland ve Billionaire Boys Club Bee Line koleksiyonunda Buluştu

Çevreye duyarlı, eko bilinçli ve çok yönlü işlevsel parçalar yeni sezonda Timberland ve Billionaire Boys Club işbirliğiyle Bee Line koleksiyonunda karşımıza çıkıyor. Koleksiyonda yer alan tekstil ve ayakkabı modelleri yazı selamlayan renk tonları ve 90’lardan ilham alan desenlere sahip. Bu özel koleksiyonda, unisex tekstil parçaların yanı sıra eko-inovatif özelliklere sahip yüksek performanslı erkek hikers ayakkabılar öne çıkıyor.

Timberland ve Billionaire Boys Club, SS22 sezonunda özel bir koleksiyon için bir araya geldi. Koleksiyon çevre dostu, eko bilinçli, çok yönlü ve işlevsel tekstil ve ayakkabılardan oluşuyor.

Bee Line x Timberland koleksiyonunun öne çıkan ürünlerinden bir tanesi Solar Ridge su geçirmez erkek yürüyüş ayakkabıları (2.899TL). Bu model, tüm Timberland ürünleri gibi çevre dostu şekilde tedarik edilen deri, geri dönüştürülmüş PET bağcıklar, en az yüzde 50 geri dönüştürülmüş plastik içeren ReBOTL™ kumaş astara sahip. Yüzde 75 yenilenebilir şeker kamışından ve doğal kauçuktan elde edilen GreenStride™ taban özelliğine sahip bu model, geçiş mevsiminin ve yürüyüş sevenlerin favorisi olmaya aday. Doğayla uyumlu kahverengi, turuncu, mavi ve yeşil tonlarını bir araya getiren Solar Ridge su geçirmez erkek yürüyüş ayakkabıları yağmura karşı tam koruma için GORE-TEX su geçirmezlik özelliklerine sahip.

Daha sürdürülebilir ürünler tasarlamak ve bunu hayata geçirmek için ortak bir hedef doğrultusunda oluşturulan unisex Bee Line koleksiyonunda, yüzde 100 geri dönüştürülmüş naylondan elde edilen  su geçirmez üç katmanlı parka (5.999 TL), tamamen geri dönüştürülmüş pamuklu süprem kumaş kullanılarak üretilen ve baskı detaylarına sahip mavi ve bej uzun kollu tshirt (999 TL), yüzde 100 organik pamuktan üretilmiş kanguru cep detaylı kapüşonlu sweatshirt (1.999 TL) ve haki renkli geniş paça pantolon (2.399 TL) yer alıyor.