THE KEEP’ten Gündüz Düşleri Koleksiyonu

Kadın mimarlar ve sanatçıların tasarladığı çağdaş kilimlerle girdiği her evde hikayeler yazmaya başlayan THE KEEP’in Gündüz Düşleri koleksiyonu, herkese bir şeyler anımsatacak samimi ve sıcak detaylarla bezenmiş.

Bazen hangi zamanda olduğumuzu unuturuz. Uykuya ihtiyaç duymadan, çok uzaktaki bir zamana götürür karşımıza çıkan “kayıp bir şey” bizi. Biraz daha yakından bakınca onun bir “düş” olduğunu anlarız. THE KEEP, Gündüz Düşleri koleksiyonuyla, herkesi gündüz düşleri kurmaya davet ediyor. Mimar ve tasarımcıların elinden çıkan desenler Ege Bölgesi, Uşak’ta 60 yıldır kilim üreten bir atölyede hayat buluyor. Yerde, duvarda, kanepe üzerinde kullanılabilir doku ve desenlere sahip bu kilimlerin en çok tercih edilen serilerinin yer aldığı bu koleksiyon,  Taban, Acaipler Korosu, Uzak ve His gibi çok ilgi gören modellere de ev sahipliği yapıyor.

60 yıldır kilim üreten bir atölyenin babadan kıza aktarılan bilgi, birikim ve tecrübesi, yenilikçi tasarım ve üretim teknikleriyle birleşmiş ve ortaya THE KEEP markası çıkmış. THE KEEP kurucuları mimar Bilge Kalfa ve Senem Akçay İstanbul-Berlin hattında çalışıyorlar. Marka, geleneksel dokumacılık alt yapısı üzerine, çağdaş tasarımcıların çalışmalarının işlendiği, sınırlı sayıda üretim prensibine dayanıyor. Kilimlerin hepsi, tekstilin kalbinin attığı Ege’de, kilim ve halı kültürünün önemli merkezlerinden Uşak’ta dokunuyor. Ortaya çıkan kilim koleksiyonu, mekânlara özgü ve benzeri olmayan ürünler yaratma düşüncesinin bir sonucu.

Koleksiyonlarını oluştururken markanın iş birliği yaptıkları diğer sanatçılar arasında; İstanbul, Berlin, Münih, Köln, Londra’da yaşayan ve kültürler arası paylaşımlarda bulunan; illüstratör Joanna Winograd, mimar Avşar Karababa, sanatçı Vardal Caniş, illustratörGizem Winter, illüstratör Martha Thumiger, mimar Sevince Bayrak,sanatçı Gaye Su Akyol, illüstratörDidem Çabukel, sanatçıEsra Gülmen, tasarımcıIşık Kaya, mimar DilşadAladağ, Burcu Serdar Köknar, Ceren Bingöl, İrem Cansu Yıldız, Monica Bold, İdil Girard ve Eylem Yılmaz Kumru gibi isimleri sayabiliriz. www.thekeep.shop adresiyle birlikte Souq Kanyon, Hipicon, Lagomstore Caddebostan, Yirmi Yedi Kuzguncuk, New York Sujuk, Berlin Souq ve Berlin Pist’te de satışta olan tasarımlara @thekeep_shop.rugs Instagram adresinden de ulaşabilirsiniz.