terakota İle Bitkilerin Büyülü Dünyasına Tanık Olun

Canlı bitkilerin evrenine yönelik saksılar, dekoratif aksesuarlar ve birbirinden eşsiz canlıları tek çatı altında toplayan terakota, bir bitki bakım üssü. Yapraklı ve canlı bu varlıklara duydukları sevgi ve ilgiyle yola çıkan terakota ekibi, A’dan Z’ye bitkilere dair her türlü desteği vermekle kalmıyor, markalara Exclusive bitki bakım etkinlikleri de düzenliyor.

terakota İle Bitkilerin Büyülü Dünyasına Tanık Olun

terakota, 15 yıl boyunca global reklam ajanslarında farklı markaları yaratıp büyüttükten sonra, en büyük tutkuları olan bitkilerle yola çıkan ekip için çok keyifli ve verimli bir yolculuk. “Artık tüm işimiz bitkiler olsun.” diyerek çıktıkları bu yolda terakota bugün, dünyanın dört bir köşesinden gelen en sağlıklı bitkileri, onların endamını belli edecek zarif toprak saksıları ve birbirinden şık dekoratif aksesuarları bir arada getirmeyi başarıyor. Ekibin kendi deneyimlerinden yola çıkarak hazırladığı bakım bilgileri de merak ettiğiniz konularda size yol göstermeye hazır.


“Bitkilerin dilinden anlamak için çokça okuyup bolca araştırarak, deneyip yanılarak ama hep yeni bir şey öğrenerek bugün onlarca farklı bitki türüyle birlikte yaşıyor, kendi küçük dünyamızı kocaman bir ormana dönüştürebilmiş olmanın keyfini çıkarıyoruz.” sözleriyle markasının hikayesine değinen ekip, bu yolculukta onların dilinden daha iyi anlamak için çokça okuyup bolca araştırıyor, her gün yeni bir şey öğrenerek onlarca farklı bitki türüyle birlikte yaşıyor, kendi küçük dünyalarını kocaman bir ormana dönüştürebilmiş olmanın keyfini çıkarıyor.

terakota ekibi, reklamcılık geçmişinden kendilerine miras kalan şık ve estetik bakış açısıyla çalışıyor, dünyanın dört bir köşesinden gelen en sağlıklı bitkileri, onların endamını belli edecek zarif toprak saksıları ve birbirinden şık dekoratif aksesuarları bir araya getiriyor. Ayrıca markaların isteklerine özel olacak şekilde, sınırlı sayıda kişi ile Exclusive bitki bakım etkinlikler düzenliyor; bu etkinliklerde ise bitki bakımın inceliklerini katılımcılara canlı örneklerle deneyimletiyor. Böylece plaza çalışanlarının aşina olduğunu “Happy Hour” kavramına yepyeni, yemyeşil bir yaklaşım getiriyor.

Ekibin elde tasarladığı tamamen zanaat işi olan Invisible Flowers serisi vazolar, Avanos/Nevşehir toprağı ile elde üretilen, el boyaması ile renklendirilen ve boyutlu boya tekniği kullanılarak el yazısı ile son halini alıyor. Evinizdeki “görünür” bitkiler kadar dikkat çekecek olan bu vazoyla birlikte bitki sulama kapları ve saksı yükselticileri de tek çatı altında bulabilirsiniz.

www.terakota.co’ya tıklayarak hakkımızda daha detaylı bilgiye ulaşabilir, dilerseniz tüm ürünleri  kolayca satın alabilirsiniz. Markamızı Instagram’da takip etmek isterseniz instagram.com/terakotaco hesabını ziyaret edebilirsiniz.