Swarovski’den Sürdürülebilir Hyperbola Kapsül Koleksiyonu

Swarovski, sürdürülebilir olarak hazırlanmış takı yelpazesini yeni Hyperbola kapsül koleksiyonunu tanıtarak genişletiyor. Bu lansman, Swarovski’nin ürünlerini daha sürdürülebilir hâle getirme yolculuğunun bir parçası.

Hyperbola koleksiyonunda gözler önüne serilen tasarımlar yenilikçi malzemelerle üretiliyor ve işlenirken Swarovski’nin ihtişamı ve olağanüstü bilgi birikimini yansıtmaktan da geri kalmıyor. Bir yüzük, bir bileklik ve üç küpeden oluşan Hyperbola koleksiyonu, tasarım ve kaliteden taviz vermeden karbon nötr sertifikalı Swarovski Zirkonya ve geri dönüştürülmüş metalle hazırlanmış parçalara yer veriyor.

Yenilenebilir enerji kullanılarak üretilen Swarovski Zirkonya, klasik zirkonya ile kıyaslandığında %58 daha az karbon emisyonu salıyor; geri kalan %42’lik emisyon dilimi ise dengelendiriliyor.

Swarovski Zirkonya’nın karbon ayak izi ve dengelenme oranı, bir iklim danışmanlığı kuruluşu ve aynı zamanda markanın ortağı olan South Pole tarafından ölçüldü. Hesaplanan CO2 etkisi, daha sonrasında Güney-Batı Çin’in uzak bölgelerine yenilenebilir enerji götürmek amacıyla Huóshui Küçük Hidroelektrik Santrali’ne ve Endonezya’nın Borneo adasındaki ormansızlaşmaya karşı korunma sağlanması için Rimba Raya Biyoçeşitlilik Rezervi’ne aktarılmış yüksek kaliteli karbon kredileri kullanılarak telafi edildi.

Geri dönüştürülmüş metal (en az %90) üretiminde doğal ham maddeler daha az kullanıldığı ve değerli kaynaklar yeniden işlendiği için Swarovski ürünlerinin çevre üzerindeki etkisinin daha da azaltılmasında büyük bir rol oynuyor.

Bu yeni lansman, Swarovski’nin çevre üzerindeki etkisini azaltma amacıyla çıktığı uzun yolculuğun yalnızca küçük bir parçası. Ayrıca markanın tüm Swarovski Zirkonya ürünlerini karbon nötr hâle getirmek için attığı ilk adımlardan biri. 

2021 yılında Swarovski, 2030’a kadar kapsam 1 ve kapsam 2 sera gazı emisyonlarını %47, kapsam 3 emisyonlarını %28 azaltmak adına Science Based Targets girişimine (SBTi) katıldı.