Sinemada Trend: Oppenheimer ve Barbie

Pek çok filmi dünyayla birlikte vizyona getiren Paribu Cineverse, geçtiğimiz hafta vizyona giren yeni filmleri Oppenheimer ve Barbie ile ülkenin gündemi haline geldi. İki farklı dünyanın kapılarını aralayan Barbie ve Oppenheimer ikisili markaların da gündemini oluşturmayı başardı. 

Oppenheimer ve Barbie

Dünyayı saran Barbie ve Oppenheimer çılgınlığı ülkemizde de Paribu Cineverse IMAX ve tüm salonlarda etkisini göstermeye devam ediyor. Filmler sinemaseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşırken iki filmin izleyici kitlesi arasında da tatlı bir rekabete de sahne oldu. Sosyal medyada hangi filmin daha çok izlendiği merak konusu olurken, Paribu Cineverse izlenme sayılarını duyurdu. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Türkiye haritası üzerinde Oppenheimer ve Barbie filmlerinin hafta sonu verilerine göre daha çok seyredildiği şehirler, filmlerin renkleri olan pembe ve siyahla boyandı. Paribu Cineverse’ün paylaşımı kısa sürede viral oldu.

Markaların da gündemi: Barbenheimer

Sinemada salonlarından günlük hayata taşınan bu yeni trende markalar da sessiz kalmadı. Pek çok marka Barbie ve Oppenheimer filmlerine yönelik sosyal medya paylaşımları yaptı. Paribu Cineverse ise paylaşım yapan tüm markalara verdiği eğlenceli yanıtlarla markaları salonlarına davet etti ve kullanıcıların tebessüm etmesine neden oldu.

İşte o paylaşımlar:

  • Bu pas bende, her iki filme salonları size kapatıyorum, maç sayısı için bekleniyorsunuz. @Eczacıbaşı Spor Kulübü
  • Gerçeğe yakın IMAX deneyimi olmadığı için Pinky Blinders olduğunuzu gözlemliyoruz sayın Tommy Shelby. Paribu Cineverse’te sinema biletiniz hazır. Mısırlar da benden. @Netflix Türkiye
  • Rengimiz ortak, kalbimiz bir. Barbie “LAV” you, kapılarımız size hep açık. @LAV Türkiye
  • Hi Citroen, patenlerimi aldım beni Malibu Beach’e götürür müsün? @Citroen Türkiye
  • Salon temizliğini de Ken’e bıraktık, pırıl pırıl yaptı etrafı. Sırf Barbie rahat etsin diye. Aşk sen nelere kadirsin. @Asperox

Paribu Cineverse’ün çağrısının ne şekilde karşılık bulacağını belki zaman gösterecek, ama sinemaların uzun süre daha ilgiyle dolup taşacağı kesin.