Yaz Yalıkavak Hikayesi

1994 yılında inşaat tamamlanarak hizmete açıldı.

2017 yılına kadar farklı bir isim ile işletildi.

2017 yılında ailenin 3. Nesil kuşağından İnanç Işıklar ve Elif Sünget’e emanet edildi.

 İnanç Işıklar, Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra uzun süre boyunca ticari gayrimenkul geliştirme konusunda Türkiye, Uzak Doğu, Balkanlar ve Afrika’yı kapsayan birçok ticari gayrimenkul projesinin geliştirilmesi ve hizmete açılması konusunda farklı pozisyonlarda çalıştıktan sonra aile şirketi olan YAZ Yalıkavak’da Genel Müdür pozisyonunda görev almaya başlamıştır.

Elif Sünget, Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi’nden mezun olduktan sonra otomotiv ve perakende sektörünün önde gelen şirketlerinde farklı pozisyonlarda görev alıp tecrübe kazandıktan sonra o da aile şirketi olan YAZ Yalıkavak’da Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaya başlamıştır.

 2017 yılındaki büyük renovasyon ve relansman ile ismi ve konsepti değiştirilerek “YAZ Yalıkavak” markasıyla hizmet verilmeye başlandı.

YAZ ismi yerli ve yabancı misafirler için telaffuzu kolay olduğundan ve insanlara duyduklarında pozitif duygu veren bir sözcük olduğu için seçildi. “Unutulmaz YAZlar, YAZ Yalıkavak’ta yaşanır” mottosuyla yola çıkılarak her sene hizmet kalitesini arttırarak yoluna devam etmektedir.

 Uzun süre ticari gayrimenkul geliştirme alanında çalışan İnanç Işıklar ve kurumsal şirketlerde farklı pozisyonlarda çalışmış Elif Sünget’in en çok üzerinde durdukları nokta şu: Bodrum’da YAZ Yalıkavak gibi konforlu butik otel çok az. Burası bohem stille harmanlanmış tam bir Bodrum oteli. Bodrum’da olduğunuzu burada hissediyorsunuz. Otel klasik Ege mimarisi konseptinde inşa edilmiş.   

Yalıkavaktaki  denize sıfır eşsiz konumu, otele ait özel plajı ve tasarımındaki mimari detaylar ile ön plana çıkmaktadır.

YAZ Yalıkavak, hem otel, hem plaj hem de restoran elementlerini tek bir çatı altında birleştirmektedir.

Yeni sezonda YAZ Yalıkavak’ta nasıl yenilikler var?

YAZ Yalıkavak’ta her sene muhakkak yenilikler hayata geçiyor. 2 sezon önce The Galliard ile işbirliği yapılarak otelin bünyesinde yer alan restoran, the GALLIARD Cove House OLARAK hizmet vermeye başladı. Bodrum’un en doğal lezzetlerinin kullanıldığı mekanın mutfağı, Michelin Yıldızlı restoranlarda çalışmış profesyonel cheflerin imzasını taşıyor. Ünlü dj’lerin performansı ile eğlencenin merkezi olarak anılıyoruz. 

Bu sezon lobi alanında, design store & Cafe konseptinde hizmet veren “gibi bodrum” markası otelde yer almaya başladı. Misafirlerimizin iyi vakit geçirebileceği yeni keyif alanları oluşturuldu. Plaj restoranı Verano’nun menüsü ve dekorasyonu güncellenerek yeni konseptte misafirlere sunuldu. 

Bu sene turizm sektöründe önemli bir sertifika olan “TÜV Rheinland Sürdürebilirlik Sertifikası” aldık.