Sexting Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Günümüzde sıkça karşılaştığımız romantik mesajların alışverişi tabiri ile birebir örtüşen sexting kavramının tüm inceliklerini açıklıyoruz! Dilerseniz daha fazla beklemeden başlayalım.

kapak görseli: @sabrinacarpenter

Sexting Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler / @sabrinacarpenter

İçinde bulunduğumuz dönem, modern anlık mesajlaşma uygulamalarının da yaygınlaşmasıyla sexting için oldukça yaratıcı alanlar oluşmasına neden oluyor. Karşılıklı tutkuyu sürdürmenin en temel yollarından olan romantik mesaj alışverişleri hakkında bilmeniz gerekenleri sıralıyoruz!

Partnerinizin Uygunluğunu Sorgulayın

Mesajlaşmaya başlamadan önce partnerinizin o an müsait olup olmadığını öğrenmelisiniz. Patronuyla bir tartışma halinde ya da bir aile kutlamasında ise hararetli yazışmalara geçmesi onun için daha zor olacağından bunu ertelemesi kaçınılmaz olabilir. Bu erteleme riskini almamak ve kendinizi kötü hissetmemek için “Meşgul müsün?” diye sormanız kesinlikle yeterli olacaktır.

Konfor Alanınızın Dışına Çıkmayın

Mesajlaşırken kendiniz olmanız her şeyden önemli. Zaten öncesinde tanıştığınız birine kendinizi farklı bir şekilde göstermeye çalışmak, bazen tatsız olabilir. Bu yüzden konfor alanınızda kalmalı ve içinizden nasıl geliyorsa o şekilde davranmalısınız. Ne de olsa Hot Thing yarışması ödülü için yarışmıyorsunuz.

Acele Etmeyin

Romantik mesajlaşmalar tıpkı normal bir ilişki gibi yavaş ve kademeli bir tutku yoğunluğu içermeli. Çok fazla söz etmeden cilveli ve sakin şekilde başlayacağınız konuşmalar partnerinizin dikkatini çekecek ve eğer cevap vermeye istekliyse konuşmanın nereye gidebileceği konusunda niyetinizi netleştirecektir.