Serenay Sarıkaya, Paris’te Katıldığı Bulgari Etkinliğinde Nefes Kesti

Harikalar diyarına hoş geldiniz. Bulgari, sizi Bulgari Eden, The Garden of Wonders adlı en yeni Yüksek Mücevhercilik ve Saat koleksiyonu ile olağanüstü mucizeler, sınırsız yaratıcılık ve rakipsiz zanaatkarlık dünyasını keşfe davet ediyor.

Koleksiyonda 140’tan fazla başyapıt yer alırken Bulgari tarihinde bir ilk olarak muhteşem zümrüde adanmış 30’dan fazla kreasyon sunuluyor. Mücevher markası uzun yıllardır bu nadide değerli taşla muhteşem tasarımlara imza atıyor. Doğanın en olağanüstü harikalarına bir övgü niteliğindeki kreasyonlar bugüne dek gün ışığına çıkarılan en benzersiz taşları içeriyor.

Taklit edilmekten ziyade yorumlanan doğa ancak insan ustalığının ve Bulgari’nin estetik yaklaşımının gerçek sanat şaheserleri mertebesine yüceltebileceği sonsuz bir düşleme alanı sunuyor.

Bu benzersizliğin mükemmel bir örneği olan Emerald Glory, dokusuyla dantel yumuşaklığı algısı yaratan eşsiz bir yüksek mücevhercilik kreasyonu. Dönüştürebilme fikriyle tasarlanan bu parça, kolye veya taç olarak kullanılabiliyor ve ayrıca çıkarılabilir bir gerdanlık içeriyor. 3.000 saatten uzun süren el işçiliğiyle tamamlanan bu kreasyonun yerleşim düzenindeki 11 armut şekilli Kolombiya zümrüdünü toplamı 220 karatı aşan pırlantalar çevreliyor.

Koleksiyon adından da anlaşılacağı üzere nefes kesici bir evreni çağrıştırıyor. Tabiat ana bu evrende ihtişamını en nadide ve en güzel formlarıyla ifade ederken sürekli bir etkileşim içinde en sofistike insan kreasyonlarıyla buluşuyor.

Roma görkemiyle mücevher markasının sanat eserlerine ilham vermeye ve hayranlık uyandırmaya devam ederken güç ve cesaret ikonu efsanevi Serpenti işareti kıvrımlı siluetler ve dokulu yapılarla parlayıp baştan çıkararak sonsuz bir dönüşüm kavramını temsil ediyor.

Metamorfoz fikrinin kutlaması niteliğindeki Serpenti Spinel Embrace kolyenin pembe altın metali ve pırlantaları Tacikistan’dan gelen 25,70 karatlık damla şekilli pembe lali çevreliyor. İki yılanın birleşerek oluşturduğu platin ve pırlantalı Serpenti Ocean Treasure kolye ise 61,30 karatlık damla şekilli olağanüstü bir Sri Lanka safirini tutan bir çevirme mekanizması içeriyor.

[BLOSSOMING COLORS] (ÇİÇEK AÇAN RENKLER)

Renkli değerli taşlar ustası Bulgari, bu koleksiyonla renk oyunlarını yeni boyutlara taşırken benzersiz cesaretli ve o denli zarif kombinasyonlarla kromatik kontrastlar yaratıyor.

Doğanın uzun bir kış uykusundan sonra uyanması gibi Flowers of Eden kolyede de tomurcuklardan muhteşem çiçekler açarak koleksiyonun zenginliği mükemmel bir şekilde ifade ediliyor. Bu olağanüstü hafif, çok yönlü ve dinamik kreasyon kıvrımlı şekilleri ve canlı renklerinin harika kombinasyonuyla zarafet ve feminen güzellik yayıyor. Bilinçli asimetrik tasarım doğanın gerçekliğini vurgularken turmalin, akik, ametist ve zümrütler, pırlantalarla süslü üç etkileyici sedef çiçeği çevreleyerek canlılık katıyor. Eski bir kalıp tekniği ve balmumu tabletler kullanılarak elde tamamlanan parçanın üretimi 1.500 saat sürdü.

[MAGNIFICENT NATURE] (MUHTEŞEM DOĞA)

Dünyanın en derinlerinden gelen, doğanın en nadir ve en yüce armağanları olan inanılmaz değerli taşlar, şimdi Bulgari tarafından benzersiz bir zanaatkarlık ve hayal gücüyle ebedi bir güzellik boyutuna taşınıyor. Usta zanaatkarların yetenekli ellerinde şekillenen göz kamaştırıcı kreasyonlarda tasarım ile titiz bir mimari yaklaşımı buluşturan mükemmel fikirler yorumlanarak rafine, konforlu ve çok yönlü parçalar ortaya çıkıyor.

Altmışlı yıllardan beri Bulgari’nin ikonları olan zümrütler, dünyanın en olağanüstü şehirlerinden Roma ve Paris arasındaki sanatsal bağı kutlayan Tribute to Paris kolyede başrolü üstleniyor. En görkemli Paris geceleri gibi ışıldayan ve elde tamamlanması 2.000 saat süren bu kolye nadide zümrüt ve pırlantalarla çevrili 35,53 karatlık kaboşon kesim Kolombiya zümrüdü ve şekli ile Eyfel Kulesinin ikonik siluetini çağrıştırıyor. Bulgari’nin yetenekli zanaatkarları hareket ve ağırlığı dengeleyerek değerli taşlarının benzersizliğine rağmen yumuşak ve hafif, mükemmel ahenkli bir kolye yaratmayı başardı.

Göz kamaştırmak için tasarlanan Mediterranean Reverie kolye, Romalı mücevher markasının bugüne dek imza attığı en değerli kreasyonlar arasında yer alıyor. Muhteşem tabiat ananın mükemmel bir meyvesi olan son derece nadir 107,15 karatlık yastık kesimli bir Sri Lanka safiri koyu ama saydam mavi rengiyle anında Capri’deki Blue Grotto mağarasının tonlarını çağrıştırıyor. Zamansız zarafetiyle dikkat çeken kreasyonda platin ve baget kesim safirler ile parlak ve armut kesimden pavé yerleştirmelere kadar çeşitli pırlantalar sofistike bir zinciri oluşturuyor.

[JOYFUL WONDERS] (NEŞELİ HARİKALAR)

Bulgari’nin engel tanımayan, durdurulamaz yaratıcılığı çeşitli parçalarda yeni çarpıcı formlarla ifade edilerek cesur bir ihtişam ve canlı bir enerji mesajı veriyor.

Rafine ve zarif bir ihtişam sergileyen Emerald Venus kolye benzersiz dinamizmi ve bilinçli olarak düzensiz tasarımıyla dikkat çekiyor. Yunan güzellik tanrıçasına bir övgü olarak İtalyancada Venüs’ün Saçı anlamına gelen ve Akdeniz’e özgü bir eğreltiotu türü olan Capelvenere bu tasarıma ilham verdi. Hem benzersiz rengi hem sofistike dengesiyle büyüleyen sekizgen kesimli 20 karat Kolombiya zümrüdün çevresini zümrüt boncuklar ve pırlantalarla süslü türünün tek örneği dallar sarmalıyor. Etkileyici görünümüne rağmen hafifliğiyle şaşırtan kolye, Bulgari’nin feminen zarafete benzersiz enerjik yaklaşımını yansıtıyor. Göz kamaştırıcı kreasyonun parçası olduğu sette zümrütlerin baget, pavé ve yuvarlak parlak kesim pırlantalarla birlikte kullanıldığı lüks bir saat de yer alıyor. Beş zanaatkarın 900 saat çalışarak elde tamamladığı bu şık saatin beyaz altın kadranındaki su yeşili turmalin beklenmedik bir dokunuş katıyor.