Sağlıklı Bir İlişkide Olması Gereken 4 Özellik

10 çiftten 7’sinin kaçınılmaz bir ayrılık yaşadığı bu dönemde mutlu, sağlıklı ve uzun süreli bir birlikteliği nasıl sürdüreceğiniz hakkında size biraz bilgi vermek istiyoruz. Dilerseniz daha fazla beklemeden başlayalım.

kapak görseli: @nicolaannepeltzbeckham

Başarılı Bir İlişkinin 4 Kuralı / @nicolaannepeltzbeckham

İlişkileri sürdürme konusunda yapılan istatistikler oldukça acımasız. Fakat ilişki uzmanları bu acımasız istatistiklerin, partnerlerin uyacağı dört basit kural ile tam tersine çevrilebileceğini de düşünüyor.

Öyleyse ilişkiyi sağlam temellerle başarılı bir şekilde sürdürmenin dört kuralını yakından inceleyelim.

Birbirinize Geri Bildirimde Bulunun

İlişkisi konusunda başarılı olan bir çiftin kesinlikle iyi bir iletişime sahip olması gerekiyor. Buradaki iletişim tabii ki yalnızca günlük rutinlerinizden bahsetmek değil; çift veya bireysel olarak bir sorunla karşılaştığınızda birbirinizin düşüncelerini öğrenerek feedback verebilmeniz ve bunun yanlış anlaşılmamasıyla ilgili.

Duygularınızı İfade Etmekten Korkmayın

Başarılı bir ilişkinin en büyük sırlarından biri kesinlikle karşılıklı samimi olmak. Duygularınızı içinizden geldiği gibi, yanlış anlaşılma dürtüsü taşımadan ifade etmeniz ilişkilerin temelini sağlamlaştıran en büyük etmenlerden biri.

Pozitif Olun

Refahın ve mutluluğun ifadesi olarak karşımıza çıkan gülümseme, başarılı ilişkilerin bel kemiği olarak karşımıza çıkıyor. Daha fazla gülümsemek ve pozitif kalmak için olumsuz duyguları erteleyin ve partnerinize şakalar yapın. Karşılıklı mizah duygunuz geliştiğinde ve birbirinizi anladığınızda ilişkinizin daha da güçlendiğini fark edeceksiniz.

Fiziksel Temastan Kaçınmayın

Her gün birbirinizi sevdiğinizi yalnızca kelimelerle değil fiziksel olarak da hissettirmeyi başardığınızda zamanla sevginizin daha da büyüdüğünü hissedeceksiniz. Samimi bir kucaklaşma, beklenmedik bir öpücük, omuzlara nazik dokunuşlar… Bunların alışkanlık haline gelmesi karşılıklı sevginizin pekişmesine neden olacaktır.