Sağlık ve Eğitim Vakfı NFT Dünyasında da Öncü Rol Üstlendi

Akademik düzeyi ve sosyal bilinciyle fark yaratan bireyler yetiştiren köklü eğitim kurumlarını geliştirmek ve sürekliliğini sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV), eğitim dünyasında öncü bir rol üstlenerek NFT dünyasına adım attı.. SEV’in çatısı altındaki Üsküdar Amerikan Lisesi, İzmir Amerikan Koleji, Tarsus Amerikan Koleji ve SEV Amerikan Koleji öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen SEV Dijital Sanat Festivali, “İklim Değişikliğinden Etkilenen Canlıların Karakter Tasarımı” temasıyla düzenlendi.

Sürdürülebilirliği desteklemek ve iklim krizine dikkat çekmek amacıyla SEV’e bağlı 4 Amerikan Lisesinin öğrencilerini bir araya getiren SEV Dijital Sanat Festivali, 23 Mart-23 Mayıs tarihleri arasında düzenlendi. Festivale katılan gençler, küresel bir sorun olan iklim değişikliğine sanat ve teknolojiyi bir araya getirerek dikkat çekme, yaratıcılıklarını göstererek sanatsal potansiyellerini ortaya çıkarma fırsatı yakaladı.

SEV Dijital Sanat Festivali, “İklim Değişikliğinden Etkilenen Canlıların Karakter Tasarımı” temasıyla gerçekleşti. Festivalde, her liseden seçilen ilk 3 eserin NFT’ye dönüştürülmesiyle SEV NFT Sanat Koleksiyonu oluşturuldu. Seçilen eserler, SEV’in dijital sanat sergi alanında sergileniyor. Aynı zamanda her liseden 1. seçilen eserlerin sahipleri, Rhode Island School of Design’dan 250 dolar değerinde online eğitim alacak.

Bünyesindeki köklü okullarla, öğrencilerine zengin ve dönüştürücü bir eğitim sunan, öğrencilerinin akademik başarısının yanı sıra sportif ve sanatsal faaliyetlere katılmasını ve bilimsel yarışmalarda yer almasını da önemseyen SEV; sahip olduğu bütünsel eğitim yaklaşımı ile topluma ve dünyaya karşı sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor.