Ryder Act ‘Self Love’ Koleksiyonunu CVK Park Bosphorus Hotel Ev Sahipliğinde Tanıttı

Ryder Act, renklerini Sinop ve Tokat kadınlarının iç dünyasından alan “Self Love” koleksiyonuyla kalplere dokunuyor. 2018 yılında tasarımcı Kübra Demir tarafından kurulan Ryder Act, yeni koleksiyonu “Self Love”u İstanbul’da, şehrin kalbi Gümüşsuyu’nda bulunan CVK Park Bosphorus Hotel ev sahipliğinde tanıttı.

Ryder Act ‘Self Love’ Koleksiyonunu CVK Park Bosphorus Hotel Ev Sahipliğinde Tanıttı

CVK Hotels & Resort otel grubunun Taksim Gümüşsuyu’nda yer alan beş yıldızlı oteli CVK Park Bosphorus Hotel’de tanıtımı yapılan “Self Love” lansmanına Merve Oflaz, Hivda Zizan Alp, Zeynep Tuğçe Bayat, Alara Bozbey, Özgür Çakıt ve Aysun Yıldız Güngör gibi isimler katıldı.  

Ryder Act, yeni koleksiyonunda Sinop ilinin Boyabat ve Durağan ilçelerindeki kadın kooperatiflerinin dokuma atölyesinde keten ve pamuk dokumaları yapan kadınlarla iş birliği gerçekleştirerek yeni koleksiyonu “Self Love”ı hayata geçirdi. 

CVK Park Bosphorus Hotel’in ev sahipliği yaptığı Ryder Act’in yeni koleksiyonu “Self Love”,  ilhamını eski değerlerin modern bir şekilde gün yüzüne yansımasından alıyor.   Keten ve pamuk gibi doğal ve nefes alan malzemelerle hazırlanan koleksiyon; Sinop ve Tokat illerinin Boyabat ve Durağan ilçelerindeki kadın kooperatiflerinin dokuma atölyesinde gerçekleşiyor. Keten ve pamuk dokumaları üzerinde, Tokat’ın geleneksel baskı teknikleriyle süslenerek yapılan ürünler, koleksiyonda önemli bir yer tutuyor. Bu baskı tekniğiyle üretilen kumaşlar, hem modern tasarımlara canlılık katıyor hem de geçmişimizin izlerini taşıyarak kültürel değerlerimizi yansıtıyor.

Ryder Act ‘Self Love’ Koleksiyonunu CVK Park Bosphorus Hotel Ev Sahipliğinde Tanıttı

Kadınların keten ve pamuk kumaşlarının kalitesini artırmak için geleneksel yöntemler ile dokuma tezgahlarında hazırladığı “Self Love” koleksiyonunda, ekru, beyaz, gri, kahve gibi soft renkleri hakim. Koleksiyonda öne çıkan ürünler arasında ise yoga pantolonları, yelekler, kimonalar, şort, gömlek gibi rahat ve gündüzden geceye kullanılabilecek şık ürünler bulunuyor..

Kadınlar ile yapılan bu iş birliği ile hayata geçen Self Love,  kadınların ekonomik olarak güçlenmesine katkı sağlarken, Adapazarı Halk Eğitim Merkezi’nden ve Sinop Kadın Kooperatiflerinden destek alarak, kültürel dokumalarımızı günümüzde de korumayı ve sürdürmeyi hedefliyor.