Persol Sonbahar-Kış Güneş Gözlüğü Koleksiyonu

Yeni renkler ve göz alıcı modellerle sinema ve motor dünyasına renk katan en yeni Persol gözlük koleksiyonu, ünlü ikonlara sahip üç farklı stil dünyasının kendine has karakterlerini merkezine alıyor.

Persol Sonbahar-Kış Güneş Gözlüğü Koleksiyonu

Her zaman ilgi odağı olmaya hazır olan Persol, markanın sinema dünyasıyla olan yakın bağlarından ilham alarak yeni kahramanların yer aldığı heyecan verici bir koleksiyon ile sezonu açıyor. Kalıpları kıran yeni koleksiyonun yıldız parçası Francis, yeni renkler ve yoğun dokuları Supreme Arrow menteşeli geniş saplarla bir araya getirerek cazibesiyle adeta sahnedeki spot ışıklarından kırmızı halıya uzanan görünümler yaratıyor. Hemen ardından ise, markanın yaratıcılık mirasını somutlaştıran Elio, Persol’ün geçmişten ilham alan vizyonunu, çağdaş bir bakış açısıyla yorumlayarak klasikleşmiş modelleri modern tasarımlar ve özgün bir tavır ile yeniden ele alıyor. Son olarak, Persol’ün ilk çıkışındaki işlev odaklı tasarım ve öncü ruh, pistlerin en havalı pilotu Greta‘nın öncülüğünde 70’lerin yarış stiline olan bağlılığını vurgulamak için geri dönüyor. Metal ve asetat malzemelerin kullanıldığı kare pilot gözlükleri, deri siperler ve yüksek performanslı lenslerin yer aldığı bu seri, söz konusu kült stil olduğunda Persol’ün bir numara olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. 

Koleksiyonun sade ve trendlerden ilham alan, kampanya estetiğini öne çıkaran heyecan verici renk paleti, markanın imzası niteliğindeki Barberini lensleri üzerinde yeni asetat ve ışığa duyarlı Transitions renklerini çeşitli formlarda bir araya getiriyor. Suyun akıcı güzelliğini yansıtan yeni, çizgili mavi ve gri asetatlar, modern modellerin üzerinde akışkan desenleriyle öne çıkıyor. Transparan gri, kot mavisi ve kırmızının yanı sıra göz alıcı bej rengi ve beyazın da dahil olduğu yeni opak ve şeffaf tonlar koleksiyona çağdaş bir dokunuş getiriyor. Son olarak, siyah renkli ve yeşil boynuz desenli asetatlar, markanın abartısız lüksle eş anlama gelen kusursuz dokularıyla birlikte zamansız zarafeti vurguluyor.