Natürel ve Zamansız Bir Duruş: Sirène Maison

Zamansız, yalın ve zarif parçaları, doğal malzemeler ve kusursuz işçilikle bir araya getiren Sirène Maison, kaliteyi ve şıklığı yaşam alanlarına taşıyor. Sirène Maison’un hepsi el yapımı olan tasarımları, %100 doğal mermer, traverten, pirinç ve kristal cam ürünleri kullanılarak özenle ve titizlikle yaratılıyor.

Natürel ve Zamansız Bir Duruş: Sirène Maison

Sirène Maison, efsanelere konu olmuş deniz kızlarının hikayesinden ilham alan bir kadın girişimci olan Gizem Bıçakçı tarafından 29 Ekim 2022’de kurulmuş. Sirène kelimesi, mitolojik olarak deniz kızı anlamına geliyor. Sirène’ler büyüleyici güzellikleri ve müthiş etkileyici sesleri ile biliniyorlar. Efsaneye göre Sirène’lerin müthiş sesini duyan ve zarafetlerini gören insan, bir daha eskisi gibi olamıyor ve sonsuza dek Sirène’lerin etkisinde kalıyor. Marka da tıpkı ismi gibi adım attığı yaşam alanını etkisi altında bırakacak tasarımlar yaratıyor.

Geçtiğimiz ekim ayında ilk senesini kutlayan marka, incelikle işlenmesi en zor materyallerden ortaya çıkan özgün tasarımlardan oluşuyor. Sirène Maison’un hepsi el yapımı olan seçkin koleksiyonları, %100 doğal mermer, traverten, pirinç ve kristal cam ürünleri kullanılarak özenle tasarlanıyor.

Natürel ve Zamansız Bir Duruş: Sirène Maison

Davet masalarına asil dokunuşlarda bulunan koleksiyonda, %100 keten kumaştan Amerikan servisler, kumaş peçeteler ve kokteyl peçeteleri gibi sofra tekstillerine mermer, traverten, pirinç ve kristalden üretilen aksesuarlar eşlik ediyor.

Dekoratif olarak şıklığının yanı sıra farklı fonksiyonlarda da kullanılabilen mermer suplalar, kaseler, şaraplıklar/şişelikler, ayaklı sunum tabakları, kristal mumluklar ve mermer puro küllükleri en çok ilgi gören parçaların başında geliyor.
Doğal taş materyali tasarım bir bakış açısı ile işleyip farklı bir noktaya taşıyan markanın yaratıcısı Gizem Bıçakçı, Satori mermer kaseler, traverten kayık tabaklar, pasta sunumlukları, dekoratif kaseler, yekpare mermer tepsiler ile başlayan yolculuğuna, hammadde ve ürün çeşitliliği arttırarak devam ediyor.

Ankara ve Bodrum merkezli olmak üzere faaliyetini sürdüren Sirène Maison’un koleksiyonuna www.sirenemaison.com adresinden ulaşabilirsiniz.