Mükemmel An Sendromu Yaşıyor Musunuz?

İlk olarak yazar Sarah Wilson tarafından ortaya atılan ve mükemmel an sendromu şeklinde yorumlanan duyguyu taşıyıp taşımadığınızı merak ediyor musunuz?

Mükemmel An Sendromu Yaşıyor Musunuz? / @kendalljenner

Doğum günleri, yeni yıl kutlamaları, evlilik yıl dönümleri gibi özel günleri müthiş bir heyecan ve unutulmaz partilerle kutlama isteği taşıyor olabilirsiniz. Fakat kutlama tarihine kadar bu hisleri taşıyıp o gün geldiğinde bir buhrana sürükleniyorsanız, sıkı durun, siz de mükemmel an sendromuna kapılıp gidiyor olabilirsiniz!

Yazar Sarah Wilson tarafından mükemmel an sendromu olarak adlandırılan bu hüzün duygusu, önemli günleri yeteri kadar kutlayamadığınız hissiyatı ile birlikte ortaya çıkıyor. Bu duygu, yüksek beklentilerle çıktığınız yolculuğun sonuna geldiğinizde kendinizi mutsuz ve rahatsız hissetmenize sebep oluyor.

Mükemmel An Sendromu İle Nasıl Başa Çıkarız?

Bu olumsuz duygu ile başa çıkmanın en önemli yollarından biri kutlama günü ile ilgili önceliklerinizi gözden geçirmek. Unutulmaz bir parti ya da harika bir düğün için partneriniz ve sizin mutluluğunuzun önüne hiçbir şeyin geçemeyeceğini aklınızda tutun. Dans müziği, pasta çıkma zamanı gibi küçük ve üzerinde durulmayacak küçük aksaklıklara takılmayın.

Ayrıca öncelik farkındalığınızı idrak ettiğiniz noktada her şey daha güzel olabilirdi demek yerine, olanı olduğu gibi kabul ve takdir etmek de iç huzurunuzun artmasına neden olacak ve sendromun negatifliğinden sizi arındıracaktır.