Modanın Kalbi Bu Yıl Yedinci Kez Antalya Fashion Week 2024’te Attı

Antalya Fashion Week 7. kez moda severlere kapılarını açtı. Emy Organizasyon & Ajans tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Antalya Fashion Week 2024(AFW) 29-30 Mayıs tarihlerinde Hotel Su’da gerçekleşti. Etkinlik, açılış kokteyli ile başladı. Türk tasarımcılar Çiğdem Akın, Gökhan Yavaş, Haktan Bucke ve Rus tasarımcılar Kristina Kibovskaya, Solangel by Irena Soprano’nun tasarımları etkinliğe katılan moda severler tarafından ayakta alkışlandı.

HAKTAN BUCKE İLE SİYAH VE BEYAZ

Antalya Fashion Week 2024’ün açılış defilesini davet ve özel gecelerin tasarımcısı Haktan Bucke yaptı. Birbirinden şık, sade ve abartıdan uzak ama gösterişli tasarımların yer aldığı Haktan Bucke’nin “Siyah-Beyaz” SS24 isimli koleksiyonu moda severler tarafından her zamanki gibi büyük ilgi gördü.

KRISTINA KIBOVSKAYA’NIN ROMANTİK KOLEKSİYONU

Günün ikinci defilesini Rusya’dan özel davetli olarak gelen Kristina Kibovskaya, ön plana çıkan tasarımlarıyla gerçekleştirdi. Kristina Kibovskaya’nın Romance koleksiyonu, adeta bir rüya gibiydi. Ünlü şarkıcı Anna Sklyar sesiyle defileye eşlik ederken, Rusya’dan defilede yer almak için gelen 30 Rus çocuk ve genç model podyuma damgasını vurdu. Marka elçisi Angelina Tsikhanovskaya baş manken olarak podyumda yürüdü.

SOLANGEL: MODA DÜNYASINDA SES GETİREN İŞ BİRLİĞİ

AFW bu yıl Moskova Fashion Week ile çok özel bir işbirliğine imza attı. Rusya’nın  en başarılı tasarımcılarından Solangel  bu sezon AFW’de konuk tasarımcı olarak heyecan yaratan Cruize Collection SS25 koleksiyonu ile AFW’nin ilk gününün kapanış defilesinde moda tutkunlarıyla buluştu. Tasarımcı Irene Soprano “AFW’de olmak muhteşemdi. Atmosfer, izleyicilerin ilgisi mükemmeldi. AFW Antalya Fashion Week organizasyonu çok profesyonel ve dünyada moda haftaları arasında çok popüler bir konumda. Burada olmaktan mutluluk duydum. Antalya’ya aşık oldum, muhteşem bir şehir” dedi. Organizatör Eda Meltem Yılmaz “Bu iş birliği kapsamında önümüzdeki yıl bir Türk tasarımcımız Moskova’da koleksiyonunu sergileyecek” dedi.

ANTALYA FASHION WEEK’E BÜYÜK İLGİ

AFW’e iki günde 5000’ne yakın davetli katıldı. Gün içerisinde yeni ürünleri deneme imkanı bulan davetliler, akşam saatlerinde defilelere katıldı. Yurt dışından gelen davetliler Antalya’da hem güzel havanın hem de denizin keyfini çıkardı. Antalya Fashion Week’de Emo Optik güneş gözlüklerini dijital medyada ve defilelerde moda severlere sundu. Açılış kokteylinde Gigi Laboratories Antalyalılara ürünlerini tanıttı ve açılışta bir sürpriz ile izleyicilere muhteşem bir şov izletti. Kosifler Oto Antalya moda haftası boyunca tanıttığı yeni elektirikli “MINI”ye ilgi yoğundu. Davetliler test sürüşüne katıldı.

Antalya Fashion Week’in müzikleri Serhat Erdem tarafından özel olarak hazırlandı. Saç tasarımları Tarık Uludağ ve ekibi, makyaj tasarımları Sevil Bıyık ve ekibi tarafından yapıldı. Gecenin sunuculuğunu ise Merve Akıncı üstlendi.

BRAND OF H İLE PARLA

Tasarımcı Haktan Bucke’nin yepyeni rüyası Brand Of H ikinci günün açılış defilesinde ilk kez Antalya FashionWeek’de görücüye çıktı. Sonbahar/Kış 2025 koleksiyonu “Parla” ikonik detayları zamansız parçalarla birleştirdi. Spor ve çarpıcı bir koleksiyon sunan Brand Of H moda severler tarafından büyük ilgi gördü. Defilenin finalinde sürpriz isimler Tiyatro oyuncularıYunus Günçe ve Işık Selin Günçe podyuma çıktı.İkili Antalya Fashion Week’de olmaktan ve bu defilede yer almaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

GÖKHAN YAVAŞ İLE SÜRDÜRÜLEBİLİR MODA

Genç ve yetenekli erkek giyim tasarımcılardan “Moda sadece yeni trendler yakalayıp yeni kıyafetler tasarlamak değil, aynı zamanda bir mesaj iletmektir” diyen Gökhan Yavaş 2024 İlkbahar Yaz “RE!” adını taşıyan sürdürülebilir yeni koleksiyonunu sundu. Gökhan Yavaş bu sezonda gelen yoğun talep üzerine ilk kez kadın koleksiyonundan parçalar da sergiledi.

ÇİĞDEM AKIN’IN KELEBEK ETKİSİ

Duayen Moda Tasarımcısı Çiğdem Akın “ButterflyEffect” ismini verdiği ilkbahar – yaz 2025 koleksiyonunu gala defilesinde sundu. Koleksiyonda öne çıkan beyaz rengin tonlarına ışık veren altın ve gümüş renkler, kadınların gücünü ve özgürlüğünü temsil ediyor. Koleksiyonunda kendi hikayelerini yazan ve diğer kadınlara ilham veren çağdaş kadını anlatan Çiğdem Akın  turizmin başkenti Antalya’da olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

7. ANTALYA FASHION WEEK 2024’DE MODA RÜZGARLARI ESTİ

AFW’nin uluslararası marka danışmanı Ümit Temurçin bu yıl Antalya Fashion Week deneyimlerini özel bir ekiple dijital platformlarda izleyicilere sundu. AFW Talks sohbetleri kapsamında; sektörünün öncüleri Temurçin’in sorularını cevapladı. Renkli görüntülerle sunulan Ümit Temurçin ile Antalya Fashion Week tüm sosyal medya platformlarında büyük ilgi gördü. Organizatör & Koreograf Eda Meltem Yılmaz 7 yıldır şehrin tek ve Türkiye’nin en büyük moda organizasyonu olan Antalya Moda Haftası’yla ilgili şunları söyledi; “Tam yedi yıldır şehrimize moda rüzgarları estiren, sektörü canlandıran ve devamlılığını sağlayan bu büyük organizasyona imza atmaktan gurur duyuyorum. Bu yıl bizlerle olan tüm tasarımcı, sponsorlarımıza ve moda severlere çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıl için hazırlıklarımız şimdiden başladı” dedi.