Mini Meme Büyütme Nedir?

Estetik cerrahide en çok talep gören işlem olan meme büyütme ameliyatları kişinin fiziksel özelliklerine ve bireysel beklentilerine göre şekilleniyor. Bu alanda son dönemde en çok ‘mini meme büyütme’ işlemi gerçekleştirdiklerini belirten  Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Sarper Mete uygulamanın tercih edilme nedenlerini ve avantajlarını anlattı.

Geçmişteki trendler değişti

Meme büyütme ameliyatı denince akla genellikle oldukça büyük, sütyene zor sığan memeler gelir. Ancak bu trend geçmişte kalmış durumda. 2010’lu yılların ikinci yarısından itibaren kadınların tercihleri daha doğal görünüme kaydı. Dümdüz bir göğüsten birdenbire DD cup ölçüsüne çıkmak yerine, ne çok büyük ne de çok küçük olan daha doğal meme boyutları tercih ediliyor. Günümüzün trendi mini meme büyütme işlemleri.

Abartısız ve doğal bir görünüm sağlanıyor   

Mini meme büyütme işlemi, özellikle minyon yapılı ve atletik fizikli kadınlar için ideal bir cerrahi seçeneği. Bu işlemde memeler küçük hacimli protezlerle ve gerekli olması halinde bir miktar yağ enjeksiyonu ile hafif miktarda büyütülüyor. Bu işlemin amacı vücudun geri kalanı ile mükemmel derecede uyumlu bir meme boyutu ve projeksiyonu elde etmek. Bu da sahte meme görüntüsünden uzak kalınmasını sağlıyor.

Küçük boyutlu implantlar kullanılıyor

Klasik meme büyütme ve mini meme büyütme arasındaki temel fark seçilen protezin boyutu ve şekli. Klasik meme büyütmede genel olarak 275 cc ve üzeri meme implantları tercih edilirken, mini meme büyütmede 150 cc ile 275 cc arası meme implantları tercih ediyoruz. Mini meme büyütme işlemi sonucunda genellikle tam dolu A cup ile B cup ölçüsünde meme boyutları elde ediyoruz. Küçük implantlar kullanılarak memede hafif bir büyüme ve kozmetik olarak daha güzel meme görünümü sağlıyoruz.

Hibrit teknik ile optimum sonuç

Mini meme büyütme hastaları genellikle zayıf kadınlar olduğu için bu ameliyatlarda genellikle dual-plan denilen kas altı tekniği kullanarak damla şekilli protezleri tercih ediyoruz. Degaje bölümünü daha doğal ve yakın hale getirmek için kişinin karnından topladığımız yağ dokusunu da degaje bölgesine enjekte ediyoruz. Bu hibrit teknik ile en optimum sonuç elde edilebiliyor.

Mini Meme Büyütme hakkında 3 soru-3 Cevap

Kimlere uygulanabilir?

Mini meme büyütme işlemine en uygun olanlar zayıf ve minyon yapılı kişilerdir.

Düz ve memesiz göğüs yapısı olanlar, kalça meme mesafesi dar olan hastalar,

birinci önceliği doğal meme görüntüsü olan kişiler bu işlemi gönül rahatlığıyla tercih edebilir.

Avantajları nelerdir?

Mini meme büyütme işleminde meme boyutundan ziyade mükemmel vücut oranına ulaşmak hedeflenir. Daha doğal görünüm ortaya çıkar. Normal meme büyütmeye göre çok daha hızlı iyileşme sağlanır. Meme implantlarının hafif olması sebebi ile uzun dönemde sarkma riski oldukça azdır.

İyileşme süresi nedir?

Mini meme büyütme işlemi sonrası işe genellikle 5 gün sonra dönülebilir. Ameliyatın ilk günü yürümek serbesttir. 2. haftadan sonra hafif tempo koşulara başlanabilir. Ağır sporlardan 6 hafta kaçınmak gerekir.