Mevsim Geçişlerindeki Saç Dökülmesine Minox ile Dur Diyebilirsiniz

Mevsim geçişlerinde yaşadığımız hava değişimlerine bağlı olarak gelişebilen sorunlardan biri olan saç dökülmesi kadın erkek demeden birçok kişide görülebiliyor. Humanis‘in Tüketici Sağlığı kategorisindeki inovatif ürünü Minox ailesi, saç dökülmesine karşı etkili bir mücadele verirken mevsim geçişlerinde de saçların günlük ihtiyaçlarını karşılayarak, sağlıklı ve dolgun bir görünüm kazanmasına destek oluyor…

Saç dökülmesi, birçok faktörün bir araya gelmesinin bir sonucu olabilir. Genetik faktörler, hormonal değişiklikler, stres ve beslenme alışkanlıkları gibi faktörler saç dökülmesinin artmasına sebep olurken bunlardan en önemlisi mevsim geçişleridir. Mevsim geçişleri sırasında saç dökülmesi problemiyle sıkça karşılaşılır. Humanis Ar-Ge tarafından özel olarak geliştirilen Minox ürün ailesi, kadınlar ve erkekler için farklı ihtiyaçlara yönelik çözümler sunarak mevsim geçişlerinde saç sağlığını destekliyor ve saç dökülmesini sorununa etkili bir çözüm sunuyor.

Minox Woman Lipozomal Şampuan, içeriğindeki Biotin*, Taurin, Kafein, Keratin ve Hyaluronik Asit ile saç derisini nemlendirerek, besleyerek ve onararak saç dökülmesini önlemeye yardımcı olurken, saç tellerini güçlendirir ve saç derisini besler. Minox Woman Kapsül içeriğindeki yüksek Keratin, Biotin* ve Sistin ile kadınlarda saç dökülmesini engellemeye destek olurken, tırnakları güçlendirir ve kırılmasını engeller. Erkekler için Lipozomal teknolojili şampuan olan Minox Lipozomal Şampuan, özel formülü sayesinde saç köklerine etki ederken, onarım sürecini hızlandırarak saçın sağlıklı ve güçlü uzamasına yardımcı olur. Minox Man Kapsül içeriğindeki Saw Palmetto, Biotin* ve Çinko* sayesinde saç dökülmesini engellemeye yardımcı olurken saç tellerinin güçlenmesine destek olur. Saç derisini besler ve saçın doğal parlaklığını artırarak saçın sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlar. Minox ailesinin diğer üyesi Minox Biotin 5000 mcg ise saç, tırnak ve cilt sağlığını destekleyerek güçlü ve sağlıklı saç oluşumuna katkı sağlar.

Saç dökülmesi, genellikle doğal bir süreç olsa da mevsim geçişleriyle beraber daha belirgin hale gelebiliyor. Minox ailesi, kombine bakımıyla mevsim geçişlerinde saç dökülmesi sorunları yaşayanlara bilimsel destek sunarken, özlemini duyduğunuz güçlü ve bakımlı saçlara yeniden kavuşmanızı sağlıyor!

Tavsiye Edilen Uygulama Şekli

Şampuanlar; ıslak saça hafifçe masaj yaparak uygulanır. Saçınızda 2 dakika beklettikten sonra iyice durulanır. Günlük kullanıma uygundur. Kapsüller; Günde 2 defa kullanılabilir. Biotin Tablet; Günde 1 defa kullanılabilir.

KAPSÜLLER VE BİOTİN TABLET İLAÇ DEĞİLDİR. TAKVİYE EDİCİ GIDADIR.

*Biotin, normal saçın, normal mukozanın ve normal cildin korunmasına katkıda bulunur.
*Çinko; normal saçın, normal tırnakların, normal cildin korunmasına katkıda bulunur.

Ref. *Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği