Mental Sağlık Uygulaması Relate, Depremden Etkilenenler İçin Yolculuk Başlattı

Alanında uzman psikologlar tarafından hazırlanan mental sağlık uygulaması Relate, depremden etkilenen kişilere özel beş farklı yolculuk hazırladı.

Psikoloji biliminden yararlanarak sağlıklı ilişkiler kurmaya yardımcı olan ve toplumun iyilik halini artırmayı hedefleyen mental sağlık uygulaması Relate; sunduğu bilimsel içerikler, hedefe yönelik yolculuklar ve görevlerle kişilerin iyilik halini artırmalarını, kendilerini daha iyi tanımalarını ve farkındalık kazanmalarını sağlıyor.

Son olarak yaşanan deprem felaketinin ardından depremzedeler için harekete geçen Relate, uygulamanın içine beş yolculuk ekledi.

  • Depremi Uzaktan Deneyimlemek
  • Depremin Doğurduğu Belirsizlikle Baş Etmek
  • Depremzede Yakınına Destek Olmak
  • Çocuklara Depremi Anlatmak
  • Deprem Kaygısını Azaltmak

Bu beş konuyla ilgili hazırlanan yolculuklar, uygulamada ücretsiz olarak herkesin kullanımına sunuldu. Ayrıca Relate web sitesinde konularla alakalı birçok blog yazısı da yayınlandı.

Psikoloji biliminin ışığında uzmanlar tarafından hazırlanan Relate’de; kendi değerini keşfetmek, stresi yönetmek, anneliğe alışmak, partnerle güvenli bağlanmak, duygusal dayanıklılık kazanmak, uyku kalitesini artırmak, sağlıklı alışkanlık edinmek, mindfulness’a ilk adım, olumlu bakış açısı kazanmak, öfkeyi kontrol etmek, duygusal zekayı geliştirmek, belirsizlikle baş etmek, etkili dinleme becerisi kazanmak gibi farklı 33 yolculuk yer alıyor.

Dayanışma hareketi başladı

Relate ayrıca 20’den fazla girişimciyle birlikte bir dayanışma hareketi başlattı. Dayanışma hareketi kapsamında dayanışmaya dahil olan iyi yaşam girişimleri ücretsiz canlı yayınlar yapmaya devam ediyor. Bu canlı yayınlar özellikle depremden dolaylı olarak etkilenmiş, depremi uzaktan deneyimlemiş bireylerin iyilik hallerini korumak amacıyla sürdürülüyor. Yayın takviminin sona ermesinden sonra da dayanışma, farklı etkinliklerle devam ettirilecek.