Longines 190. Kuruluş Yıldönümünü Longines Master Koleksiyonuyla Kutluyor

Longines, şüphesiz, güçlü bir geleneğe sahip bir saat markası. Tarihi bu kadar köklü, kesintisiz ve zengin bir markadan da zaten başka bir şey beklenemezdi. Markayı, saat üreticiliğinin zirvesine de işte bu 190 yıllık köklü tarih taşıyor. Bugün ise bu zirve, markanın bilgi birikimi mirasını yansıtan Longines Master Koleksiyonunda yer alan üç çok özel saat modeliyle temsil ediliyor. Zaman ölçümünde ustalaşmak: Kanatlı kum saati markası Longines, yıllar içeresinde ürettiği farklısaat modelleriyle, bugün hala kimliğinin temelini oluşturan hassasiyet arayışını bir estetik standardıyla birleştirmek için durmaksızın çalışıyor. Gelenek, zarafet ve performansla yoğrulan asırlık ince işçilik, Longines’i dünyanınen önemli saat üreticilerinden biri haline getirdi.

Longines’in tarihi; markanın kurucularının, sınırları zorlamaktan korkmamak, mükemmele ulaşmak ve sürekli yenilik arayışı içinde olmak şeklinde özetlenebilecek iddialı hedeflerini gerçekleştirmek için yapılan teknik ve estetik yeniliklerle yazıldı. Bu, bugün hala şirketin mirasını şekillendirmeye devam ediyor.

Longines, 190 kuruluş yıldönümü anısına, zengin mirasını simgeleyen Longines Master Koleksiyonundan üç özel saat modelini satışa sundu. Klasik zarafet ve mükemmelliği bir araya getiren bu saatler, paslanmaz çelik ve altın seçenekleriyle müşterilerin beğenisine sunuluyor. 18 ayar sarı ve pembe altın versiyonları, özel olduklarını vurgulamak için yalnızca 190 adet üretildi ve numaralandırıldı.

Bu yeni saatler, son derece titiz işçilikleri ve her ayrıntıya gösterilen özenle farklılaşıyor. Eşsiz dokunuşlarıyla öne çıkan taneli antrasit, fırçalanmış gri veya kum desenli gümüş kadranlarda, hassasiyetle işlenmiş Arap rakamları bulunuyor. Pembenin, yaldızın ve mavinin zarif tonlarını taşıyan çelik ibreler, geçen saatleri, dakikaları ve saniyeleri gösterirken kadranın zarif saflığına vurgu yapıyor. Klasik çizgilere sahip 40 mm’lik yuvarlak kasa, yüksek hassasiyeti garanti eden silikon balans yaya sahip Longines’e özel bir kalibre barındırıyor. Bu saatin her ayrıntısında göze çarpan ince işçilik, yıldönümüne özel işlemeli şeffaf arka kapakta kendini gösteriyor. Yumuşak, antrasit gri deri kayış, bu seçkin saatlerin şıklığını tamamlıyor. Bu olağanüstü saatlerin her biri, Longines’in, geçmişi neredeyse iki asır öncesine dayanan işçilik geleneğini ve zengin tarihini kusursuz şekilde yansıtıyor.