LİMONLU SU İÇMENİN 8 FAYDASI

Her yerde duyduğunuz mucize formül limonlu suyun faydaları nelerdir? Gerçekten her gün limonlu su içmek bu kadar önemli mi? Alkali su nasıl hazırlanır?Bütün bu soruların cevapları bu yazıda..

LimonKan dolaşımındaki asiditeyi azaltan, metabolizmayı hızlandıran, vücudunuzun besinleri daha kolay emmesine yol açan alkali suyun önemini sıkça duymaya başladık. Alkali su içmemizi öneren tüm kaynaklar en pratik ve etkili alkali su tarifi içinse iki şeye ihtiyacımız olduğunu söylüyor; su ve limon..

Limon Alkali midir?

İçeriğindeki düşük miktarda şeker oranına rağmen yüksek alkali minareller içeren limon harika bir doğal alkali kaynağıdır. Asidik olduğunu bildiğimiz limonun alkali olması size biraz garip gelebilir. Ama limon sitrik asit miktarından çok daha fazla alkali mineral barındırır.

Aynı zamanda C Vitamini açısından oldukça zengin olan limonun kalorisi de oldukça düşükken potasyum ve folik asit oranı hayli yüksektir.

Alkali Su Nedir?

Alkali su, kısaca pH seviyesi 7 ve üzerinde olan sulara denir. Yani normal içme usyuna göre pH derecesi yüksektir. Bu yüzden de vücudunun asiditesini azaltmakta yardımcıdır. Alkali su, vücudunuzun asit oranını azaltırken pH seviyesini dengeleyerek bazı kronik hastalıklardan korunmanıza yardımcı olur.

Her gün bir bardak limonlu su hem C vitamini ihtiyacınızı karşılar hem metabolizmayı hızlandırır hem de vücudunuzu toksinlerden arındırır. O yüzden her sabah 1 bardak limonlu su içmek ya da her gün bir sürahinin içine doğradığınız limonlarla gün boyu o suyu tüketmek oldukça faydalıdır.

Peki limonlu su içmenin faydaları tam olarak nelerdir?

1. Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirir

Vitamin C, bağışıklık sistemize en faydalı minerallerden, haliyle limon suyu da bağışıklık sistemimizin en iyi dostu.

Stres halindeyken ilk dibe vuran şey bağışıklık sistemimizdir. Bu yüzden ekstra stresli olduğunuzda C vitamini takviyesi almanız tavsiye edilir.

İçeriğindeki antioksidan özellik sayesinde hücrelerin zedelenmesini engeller. Kan akışını düzenler, metabolizmayı güçlendirir.