SERENA WILLIAMS HAMİLE VE IRKÇI YORUMLARA BIRAKACAK PABUCU YOK

Kadın tenisinin şüphesiz en başarılı isimlerinden Serena Williams hamile. Henüz bebeğin babasının kim olduğunu açıklamayan Serena Williams’tan bu  soruyu soranlara ve ırkçı yorum yapanlara bir çift laf var: Size ne?

Geçtiğimiz aylarda Reddit’in kurucusu Alexis Ohanian ile nişanlanan Serena Williams, hamile olduğunu açıkladı ve snapchatten şişen karnının görüntüsünü paylaştı.

serena-williams-hamile

Beş aylık hamile olan şampiyon tenisçi Serena Williams, Reddit’in kurucusu olan nişanlısı Alexis Ohanian’la tatilde görüntülendi.

serena-williams-tatil

Daha önce Drake ile ilişkisi olan ve bebeğin Drake’den olabileceğini düşünen bazı ırkçı insanların ‘bebek acaba ne renk olacak’ gibi hadsiz sorularına ve eski Rumen tenisçi Ilie Nastase’ye yanıt verdi. Williams, “Ilie Nastase gibi , benim ve çocuğum hakkında ırkçı sözler söyleyen, meslektaşlarım hakkında cinsiyetçi açıklamalar yapan insanların olduğu bir toplumda yaşamak beni hayal kırıklığına uğratıyor. Daha önce de söyledim, yine söyleyeceğim, dünya çok ilerledi ancak hala gitmemiz çok gitmemiz gereken yol var. Birçok engeli aştık ama hala daha fazlası var. Bu veya başka bir olay beni yaptığım her şeye ışık, sevgi ve olumluluk katmaktan alıkoyamayacak. Doğrular için en önde olmaya ve dik durmaya devam edeceğim. Gördüğün gibi senin aksine ben korkmuyorum. Ben bir korkak değilim” dedi.

Instagram sayfasında yaptığı bu paylaşımla ırkçı ve açıkça nefret suu işleyen kişilere Serena Williams’a katılıyoruz. Böyle yorumları görmek bizi de hayal kırıklığına uğratıyor.

Ünlü tenisçinin, doğmamış bebeği ile ilgili ırkçı yorum yapanlara cevabı üstat Maya Angelou’nun sevilen şiiri “Still I Rise”dan satırlarla bitiyor.

İşte o paylaşım…

✊?

Serena Williams (@serenawilliams)’in paylaştığı bir gönderi ()