Levi’s®, 2024 Sonbahar/Kış Kadın ve Erkek Koleksiyonları ile Klasik Görünümleri İleriye Taşıyor

Levi’s® markası, klasik görünümlerini modern dokunuşlarla sürekli olarak rafine eder ve çıtayı yukarı taşır. 2024 Sonbahar/Kış koleksiyonu, güzel ve doğal kumaşlar üzerinde farklı stilleri zarif bir şekilde harmanlayarak bu ilerlemeyi sürdürüyor. Bohem havası, toprak tonları, Western  detayları, iş giysisi dokunuşları ve kolej şıklığını miras niteliğindeki parçalar ve yeniliklerle harmanlayan ‘24 Sonbahar/Kış koleksiyonu, geniş bir yelpazede klasik görünümleri ileriye taşıyor. Tarzlar arasındaki zıtlıklar tatmin edici farklılıklar ortaya çıkarabilir – koleksiyon 90’lar referansını biraz 70’ler etkisiyle harmanlayarak, iş giysisi detaylarını, bol kıyafetleri temiz görünümlerle ve kolej estetiğini Western dokunuşlarıyla birleştiriyor. İndigo, siyah ve yumuşak nötr renklere vurgu yaparak, Levi’s® Authentic giysi boyama yönteminden doğal karışımlara ve yumuşak yıkamalara kadar her detayı düşünülerek hazırlanan her parça dayanıklılığı sağlamak için kaliteyi garanti eder.

Moda aracılığıyla kültürü ileri taşırken Levi’s®, tarzların nasıl evrildiğini ve tekrarlandığını detaylandıran benzersiz bir arşiv kütüphanesi geliştirdi. Yeni kumaşlara yönelerek, terziliği vurgulayarak, büyük farklar yaratan küçük dokunuşlar ekleyerek, Levi’s® tasarım ekibi klasik görünümleri bir üst seviyeye taşımaya devam ediyor.

Koleksiyon ayrıca tüm vücut tipleri ve cinsiyetler tarafından benimsenen bol denim fitlerine yönelik yeniden canlanan ilgiyi de temel alıyor. Erkekler için yeni 555™ Relaxed Straight ve kadınlar için XL Straight, rahat bir görünümle şık bir şekilde rahat, bol kesim sunuyor. Geniş bir alt, üst ve aksesuar yelpazesiyle, ‘24 Sonbahar/Kış koleksiyonu, Levi’s® markasının klasik silüetler ve tasarım inovasyonu konusundaki uzun tarihini kullanarak giysileri ileri taşıyor.

Kadın Koleksiyonu

Doğal, toprak kumaşlara yaslanan kadın koleksiyonu, kadınsı detaylarla rahat ve bohem bir hava oluşturuyor. Folk-dantel detaylarından kroşe dikişlere ve yumuşak fırfırlara kadar, doğal kumaşlarda köklü bir feminenlik bulunuyor. Batı, iş giysisi ve kolej dokunuşları ile koleksiyon, hem modern hem de bugünün dünyasında ilgili uyandıran klasik kadın görünümleri sunuyor. Alt giyim için kadın koleksiyonunda en yeni hafif kumaşlardan üretilmiş geniş bir denim şort ve pantolon yelpazesi bulunuyor. Western estetiğiyle süslenmiş ve bohem özünü iş giysisi detaylarıyla harmanlayan High Baggy Short, rahat ve kolay bir görünüme sahip. Yeni XL Straight, klasik 501® denim fitinin genişletilmiş kesimiyle rahat kolej ruhunu somutlaştırıyor. Denimde öne çıkan başka parça, Ribcage Bermuda Short, bohem havasının yanında Amerikan dokunuşu ve usta terziliğiyle dikkat çekiyor.

Üst giyimde ise rahat ve bohem hava, Cici tank ve elbise gibi çeşitli üstlerde kadınsı detaylarla ifade ediliyor. Boxy Tank, yumuşak ve doğal kumaşlarla temel bir tişörtü yeniden yorumluyor. Klasik miras parçalarına Western dokunuşu ekleyen Western Jumpsuit, denim önderliğini ileri taşımaya devam ediyor. Koleksiyon, işlevsel ve çok yönlü aksesuar serisi ile tamamlanıyor. Çantalar için, Two Horse Tote All mükemmel bir plaj çantası iken, Valerie Belt koleksiyonun yaşamış kolej görünümünü Western dokunuşuyla yakalıyor. Levi Strauss & Co. Global Kadın Tasarımı Başkan Yardımcısı Jill Guenza  “Kampüs miras parçalarından akıcı denim üzerindeki sessiz Western stiline kadar, klasik silüetler üzerine inşa etmek ve onları modern ve bugünün dünyasına ait etmek istedik” ifadeleriyle koleksiyonu ifade ediyor. “Ayrıca, kadın koleksiyonunun genelinde bulunan toprak tonlu ve bohem havasını vurgulayarak, kadınsı gücü ve köklü bir zarafeti ifade ediyoruz.”

Erkek Koleksiyonu

‘90’lara bolca gönderme yapan erkek koleksiyonunda, indigo, siyah ve gri tonlarıyla Western, kolej ve işlevsel estetik ipuçlarına odaklanılıyor. Klasik üstlerde yeni kumaşları keşfeden koleksiyon, erkekler için bol denim fitlerinde öncülük etmeye devam ediyor. Sevilen silüetler, mükemmel oranlar, Levi’s® Arşivlerine yapılan referanslar ve mütevazı Levi’s® markalamayla ileriye taşınıyor. Erkek alt giyim için, koleksiyon bol görünümü ustalıkla sergiliyor. XX Chino Authentic Straight ve yeni 555™ Relaxed Straight, temiz yıkamalar ve rahat oranlarla 90’ların vintage fitlerine göz kırpan erkek giyim temel parçaları olarak öne çıkıyor. Rahat ve kolej havasında olan 468 Loose denim şort zahmetsiz stil için mükemmel seçenek oluştururken, 568™ Loose Straight Cargo başka bir rahat tarzı seçkiye ekliyor.

Koleksiyonun geniş üst yelpazesi, batı ve ‘90’lar kolej tarzına göz kırpıyor. Yeni SS Authentic gömlek kolej tarzında rahat görünümü yakalıyor. Yeniden yorumlanan Sweater Knit Polo ve Richmond Cardigan, daha bol ve rahat stilleri karışıma ekliyor. Yeni Vintage Batwing Graphic Tee, sade Levi’s® markalamasıyla temiz ve rahat bir vintage tişört olarak koleksiyonda yerini alırken, Relaxed Fit Western Shirt, Western’e göz kırpan bir görünümle öne çıkıyor. Çok yönlü çanta ve şapkalar, Relaxed Dad Heritage Cap ve Backpatch Beanie gibi parçalar koleksiyonu tamamlıyor. Levi Strauss & Co. Global Erkek Tasarımı Başkan Yardımcısı Janine Chilton-Faust koleksiyon hakkında “Yenilenmiş klasiklerde ve arşivlerimizden çekilen yeni fitlerde, erkekler için ek rahat ve bol seçenekler sunmaktan gurur duyuyoruz.” dedi. “Koleksiyon, vintage kolej havası, Western detayları ve 90’lar referansları ile en sevilen parçalarımızdan bazılarını yeni görünümleriyle gözler önüne seriyor.”