LADY GAGA’DAN YENİ BAŞKAN TRUMP’A PROTESTO

BU GÖZLER BUNU DA GÖRDÜ: AMERİKA’NIN YENİ BAŞKANI DONALD TRUMP

Hiç inandırıcı değil biliyoruz, ama maalesef kesin bilgi. Altın saçlı adam, Donald Trump Amerika 2016 seçimlerini kazandı.

trump

Demokrat aday Hillary Clinton’ı geride bırakarak Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni başkanı olmayı hak eden Cumhuriyetçi parti adayı Trump’ın bu zaferi eğitimli ve özgürlükçü kesim üzülerek ve korkuyla karşıladı. Seçimlerde önemli rolü olan Pennsylvania, Florida, Ohio, North Carolina ve Wisconsin gibi çok nüfuslu taşra eyaletlerden oy toplayarak başkanlığa seçilen 70 yaşındaki Trump, kadınlara karşı cinsel istismar, LGBTİ bireylere karşı cinsiyetçi söylemler, Meksikalı ve Müslüman gibi azınlıklara yönelik ırkçı tutumlar gibi ayrımcı davranış ve söylemlerle gündeme gelmişti.

Muhalif ve eşitlikçi tavırlarıyla bilinen pop müziğin divası Lady Gaga da, birçok azınlığı endişelendiren bu haberi Trump Tower’ın önünde pankart açarak protesto etti.

Gaga’nın taşıdığı pankartta ‘Love trumps hate.’ / ‘Aşk, nefreti gölgede bırakır.’ yazıyor.

Meksika’yla Amerika’nın aralasına duvar örme, dini azınlıkları ülkeye almama gibi dehşet verici çılgın projeleri olan yeni başkanın bu ifadelerinin birer fantezi olarak kalmasını temenni ediyor ve Trump‘ın başkanlığını merakla bekliyoruz.