Lacoste, Arthur Fils’i Yeni Marka Elçisi Olarak Duyurdu

Lacoste, Fransız tenisinin en umut verici yeteneklerinden biri olan Arthur Fils’i 1 Ocak 2024 itibariyle yeni marka elçisi olarak duyurmaktan gurur duyuyor.

Lacoste, Arthur Fils’i Yeni Marka Elçisi Olarak Duyurdu

İlk ATP unvanını henüz 19 yaşında kazanan Arthur Fils, Temmuz 2023’te en iyi 50 erkek oyuncu arasında en genç oyuncu oldu. 

Dünyanın bir numarası olan Novak Djokovic ve Daniil Medvedev gibi ikonik sporcuların izinden giden Arthur Fils, yakın zamanda ünlü tenis oyuncusu Grigor Dimitrov gibi kendi kategorisinin bir numaralı oyuncusu olmayı hedefleyerek Lacoste’a katılmayı seçti.

Lacoste CEO’su Thierry Guibert yeni marka elçisi Arthur Fils duyurusu için duygularını; “Arthur Fils’i Timsahın elçileri arasında saymaktan onur duyuyoruz. Saha içi ve dışındaki enerjisinin çoşkusu ve alçak gönüllülüğü bizi büyülüyor. Arthur’un profesyonelleşmesi, kariyerindeki bir sonraki adım, bizim için ona zafer yolundaki her adımda eşlik etmek kadar önemlidir. Üstelik, köklerine bağlı kalarak bir sonraki nesil oyunculara ilham verme arzusu ve tenis dünyasına kalıcı bir iz bırakma isteği bizim paylaştığımız değerlerle tamamen bütünleşiyor.” sözleriyle aktardı.

Arthur Fils yeni iş birliği için, “Benim için zarafeti, özgünlüğü ve stil ile sportif performans arasındaki birlikteliği simgeleyen Lacoste’a bugün katılmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Lacoste tenis hayalinin bir parçası olarak, René Lacoste’un mirası ile Les Mousquetaires efsanesinin damgasını vurduğu güçlü bir tarihi temsil etmektedir. Bugün Lacoste’a katılmak benim için hem ikonik hem de insani ölçekte bir şirketin parçası olmak ve büyük turnuvalarda olduğu gibi günlük olarak da mükemmel bir destek alacağımı garanti etmek anlamına geliyor.” dedi.

Lacoste, Arthur Fils’in ekipmanlarını tedarik etmekten ve aynı zamanda ona hem sahada hem de şehirde benzersiz bir stil ve mükemmel hareket özgürlüğü sağlayan tekstil ile gözlük koleksiyonlarının da elçisi olduğunu görmekten özellikle mutluluk duyuyor. 

Arthur Fils’in kariyerine Grand Slam ve Masters 1000 zaferleri ve yetenekleri ile damgasını vuran olağanüstü başlangıcı, karizması ve hırsı, Arthur’un etrafını yepyeni bir yapıyla kuşatmasına ve kendisine günlük olarak eşlik etmesi için Lacoste’u seçmeye yöneltti. Güncel olarak Fransa Davis Cup takımının eski kaptanı Sébastien Grosjean ve iki kez Grand Slam kazanan Sergi Bruguera tarafından çalıştırılan son Next-Gen finalisti, büyük kortlarda sınırlarını zorlamaya ve gözünü büyük zaferlere dikmeye kararlı.