Kıvırcık Saçlar İçin 4 Öneri

Bakımı biraz karmaşık olsa da kıvırcık saç görünümü herkes tarafından oldukça sevilip tercih ediliyor. Peki bu zorlu saç tipine sahip olanlar bakım rutinlerini nasıl gerçekleştiriyor? Dilerseniz inceleyelim.

Kıvırcık Saç Bakım Rutini Nasıl Olmalı? / @zendaya

Saç tipiniz kıvırcık veya dalgalı ise onlarla başa çıkmanın zorluğuyla çoktan yüzleşmiş olmalısınız. Bu zorlukları bir nebze de olsa hafifletebilmek için saç bakım uzmanlarının sağlıklı ve parlak kıvırcık saçlar için bakım rutini önerileriyle sizleri baş başa bırakıyoruz.

Sülfatsız Şampuan Kullanın

Sülfat saçtaki yağı, kalıntıyı ve kiri temizlemek için mükemmel olsa da saç diplerinin kurumasına ve hızlı kırılmasına sebep olabilir. Bu yüzden sülfatsız şampuan tercih etmek sağlıklı bukleler için vazgeçilmezdir.

Isıyla Şekillendirmeden Uzak Durun

Dalgalı saçlar için nem oldukça önemli bir faktördür. Bu yüzden saç düzleştiricisi, saç maşası ve fön makinesi gibi saça ısıl işlem uygulayarak nemi kaybetmesine sebep olan bakım aletleri kırılma ve çatlama gibi saç problemlerine sebep olur.

@lavdysheva #curlyhairroutine

Nemlendirici Saç Bakım Kremleri Tercih Edin

UV maruziyeti, kuru hava, tuzlu su gibi dış etmenler saçın doğal nemini kaybetmesine sebep olabilir. Bu nemi saçlarınıza geri kazandırmak için doğal içerikli nemlendirici bakım kremleri kullanmanız önerilir.

Saçınızı Soğuk Suyla Yıkayın

Sıcak duşlar gevşemenize yardımcı olsa da kıvırcık saçlı iseniz bunun saçlarınız için olumsuz bir tercih olacağını bilmelisiniz. Sıcak su saç kütikülünü bozacağından saçınızın olağanüstü kabarmasına sebep olabilir.