Kısmet by Milka “OPEN SEA” ile Yeni Ufuklar Açıyor

Kısmet by Milka, yeni koleksiyonu “Open Sea” ile, önüne ne çıkacağını henüz bilmeyen; ama istekli, yaptığı şeye aşık, kaybolmaktan korkmayan, yenilmekten çekinmeyen herkese keşfedilecek açık bir deniz sunuyor.

Dünyanın her yerinde değişimlerin başladığını, ilerlediğini ve büyüdüğünü görüyoruz.

Kadınlar, LGBTQ+ bireyler, siyahiler, Latinler, azınlıklar gibi önemli alanlarda kendilerini göstermeye, saygı talep etmeye ve savaşlar vermeye devam ediyorlar.

Kısmet by Milka, böyle bir ortamda sosyal farkındalığı yüksek bir marka olarak, moda ve tasarımın üstlendiği yenilenme bayrağını görerek hınzır, eğlenceli, çoğulcu ve cesur bir koleksiyon hazırladı: Open Sea.

Açık denize çıkmak ve oradaki bazen olumlu bazen olumsuz koşulları kucaklayacak gücü kendimizde bulmak.

Ufuk çizgisi, okyanus, deniz içindeki tüm canlılar ve bize suda eşlik eden her şey..

Çok boyutlu bir dünya. Anemon balıklar, dalgalar hayatta bizi bekleyen şeyler gibi çeşitlilik çok fazla. Koleksiyondaki tasarımlar da tıpkı bu çeşitlilik gibi, su altındaki canlılardan, eşsiz bitkilerden esinlenerek hazırlandı.

Risklerden sakınmadan bilinmez bir dünyanın kapılarını açarak yeni ufukları keşfetmeyi vurgulayan mücevherler, değerli taşların yanı sıra Kısmet by Milka’ya özel bir renk olan 14K ROSLOW altın kullanılarak ve geçmişi Antik Mısır dönemine dayanan ve mozaik, mücevher gibi alanlarda sıklıkla kullanılan sıcak mine tekniği ile tasarlandı. Koleksiyonun tamamı Kısmet by Milka’nın ustaları tarafından, farklı milleme teknikleri kullanılarak, her biri tek tek, elde dokumayla yapıldı. Kısmet by Milka tasarımlarını diğer mücevherlerden ayrıştıran bir diğer özellik olan ve taşı doğru teknik ve kesim yöntemiyle değerli hale getiren farklı mıhlama teknikleri yine tasarımlara yansıtıldı.

Denizin muhteşem canlılarının formları, renkleri ve dokular her bir tasarımı mücevher dünyasında eşsiz hale getiriyor.

İpli değerli taşlı bileklikler, renkli cuff’lar ve piercing’leri yeniden yorumlayan küpeler ve piksel formda değerli taşlardan oluşan invisible cut kolye, yüzük, küpe ve bileklikler “Open Sea” koleksiyonunu kahramanları.  Ana hatları beyaz pırlanta ve konyak pırlantadan oluşan Open Sea, rotasını aynı zamanda derin mavilere ve yeşillere yönlendiriyor. Zümrüt, yakut ve safir gibi dünyanın en nadide taşları arasında yer alan bu değerli üçlüyü gözler önüne seren koleksiyonda, eşsizliğin sembolü incilere de sıklıkla rastlamak mümkün.

Kısmet by Milka, yeni koleksiyonu “Open Sea” ile risklerden çekinmeden, kendimizi ve dünyayı keşfetmeye, yeni olasılıklarla buluşmaya davet ediyor.