İpeksi Saçlar İçin Saç Bakım Rutininize Eklemeniz Gereken Adımlar

Şampuan reklamlarında sıkça karşılaştığımız parlak ve ipeksi saçlara sahip olmak; saç bakım rutininize ekleyeceğiniz birkaç küçük adımla artık mümkün! Pürüzsüz ve parlak saçlar için bilmeniz gereken minik tüyoları sizin için bu yazımızda derledik.

İpeksi Saçlar İçin Saç Bakım Rutininize Eklemeniz Gereken Adımlar / @sydney_sweeney

İpek Yastık Kılıfı Tercih Edin

Saç kütikülünüzün bozulmasını önlemek ve pürüzsüz görünümü gün boyunca saçınızda taşımanız için dikkat etmeniz gereken ilk adım güzel ve kaliteli bir uyku. Uyurken tercih ettiğiniz yastığınız ise saçlarınızla temas halinde bulunduğu için oldukça önemli. Sert dokulu yastık kılıflarındansa sürtünmeyi azaltacak ve böylelikle saçlarınızın kırılmasını engelleyecek olan ipek yastık kılıflarını tercih etmeniz saçlarınızın yararına olacaktır.

Saç Bakım Ürünlerini Kullandıktan Sonra Kurutmadan Uzak Durun

Şekillendirmeyi sağlamak için gün içinde tercih ettiğiniz saç köpükleri, spreyler ve daha birçok ürünün saç tellerinizi sertleştirdiğini fark etmişsinizdir. Bu sertleşme saçlarınızın daha çabuk kırılmasına ve nemini kaybetmesine sebep olabilir. Uzmanlar bunu önlemenin yolunun saç bakım ürünleriyle saç kurutma periyotlarının bir arada tercih edilmemesinden geçtiğinin altını çiziyor. Bunun yanında saçlarınıza C vitamini uygulaması yapmak da saç sağlığı üzerinde önemli bir rol oynarken saçınızın renk ve canlılığını geri kazanmasına yardımcı olur.

Mikrofiber Saç Havlusu Kulanın

Duş rutininizde tercih ettiğiniz şampuan ve saç kremi ne kadar önemliyse kurutma yönteminiz de o kadar büyük bir önem arz ediyor. Sert dokulu saç havluları saç kütiküllerinizi zedelerken saçlarınızın kırılmasına ve yıpranmasına yol açabilir. Bunların yerine tercih edebileceğiniz mikrofiber saç havluları, saçlarınıza daha nazik dokunuşlar gerçekleştirmenizi sağlar ve ipeksi görünüm elde etme rutininizde sizi bir adım daha öne taşır.

Kuaförünüzden Yardım İsteyin

Evinizde bu ipeksi görünümü elde edemiyor ve günün yoğunluğundan saçlarınıza istediğiniz vakti ayıramıyor olabilirsiniz. Bu durumda bir uzmandan görüş almak sizin için iyi olabilir. En yakınınızdaki uzman olan kuaförünüze danışıp keratin veya saç botoksu uygulamaları yapması için ondan yardım talep edebilirsiniz.