İkonik Saç Bantları Moda Dünyasında Devrim Yaratıyor!

Büyük fiyonklar, taşlı tokalar, havalı inci aksesuarlar derken moda dünyasında sıra nostaljik havasıyla öne çıkan ikonik saç bantlarına geliyor!

İkonik Saç Bantları Moda Dünyasında Devrim Yaratıyor! /// Brigitte Bardot / Getty Images

Sürekli bir döngü içerisinde olan moda dünyasında sahneyi yeniden saç bantları devralıyor! Gösterişten uzak klasik, pratik ve zarif olmak isteyenlerin tercihi bantlar, geçmişte Hollywood yıldızı Brigitte Bardot, şarkıcı Madonna ve daha birçok ünlü tarafından oldukça sık tercih ediliyordu.

Sokak stilinden partilere; toplantı salonlarından ofise her alanda kolaylıkla tercih edebileceğiniz bu aksesuar görünümünüzü tamamlayan parçalar olarak stilinizi yükseltiyor. İster düz saçınızı hareketlendirmek için isterse bir kıyafeti tamamlamak için kullanacağınız bantlar sizi en trend halinize en basit şekilde yaklaştırıyor.

Saç Bantları Nasıl Kombinlenir?

Dağınık bir topuzunuzu veya düz saçlarınızı tamamlamak için ince yapıdaki bu aksesuarı kullanabilirsiniz. İnce bantlar etnik desenlerle bezenmiş bir elbiseyle mükemmel uyum sağlar. Geniş ve gösterişli bir saç bandı ise vintage tarzınızı vurgulamak için harika bir seçenektir.

Şimdi birlikte günümüz yıldızlarının bu aksesuarı nasıl kullanmayı tercih ettiğini inceleyelim!

Getty

Başarılı oyuncu Zendaya, gösterişli saçını dizginlemek ve Coquette estetiğine atıfta bulunduğu büyük küpelerini ortaya çıkartmak için ince bir bant tercih ediyor.

@barbieferreira

Euphoria’nın yıldızı Barbie Ferreira, alışılmış saç bantlarının aksine 3 boyutlu ve parlak incili bant tercihiyle sıra dışı ruhunu ortaya koyuyor.

@alexachung

Salaş ve etnik tarzını geniş kumaş aksesuarıyla tamamlayan Next In Fashion yapımının ilk sezon sunucusu Alexa, modanın ve trendlerin peşini bırakmıyor!