H&M ile Heron Preston İlk Koleksiyonları H2’yi Sunuyor

Heron Preston ve H&M ‘in yeni iş birliği olan H2 koleksiyonu, 14 Mart tarihinde satışa sunulacak. Bu koleksiyon; moda içerisindeki yenilikleri keşfetmek, iş birliği normlarına meydan okumak ve Heron Preston’ın yaratıcı vizyonunu daha geniş ve küresel bir kitle ile paylaşmak için başlatılan, uzun soluklu bir yolculuğun başlangıç habercisi.

H&M ile Heron Preston İlk Koleksiyonları H2’yi Sunuyor

H2 koleksiyonu, Heron Preston ve H&M’in ortak değerlerinin hayata geçirilmesinde ürün, üretim ve diğer tüm süreçlerin eşit rollerle ilerlediği yeni bir işbirliği modelini temsil etmek üzere tasarlanmıştır. İş birliği içerisinde, sezonluk koleksiyonlar , kreatif fikir alışverişleri, moda döngüsünde farklı bir ritim yakalama vurgusu sunuyor. Bunun yanı sıra döngüsel bir inovasyon programı ile de genç ve yaratıcı yeteneklerin kendisini göstermesine olanak sağlayan çok yönlü bir başlangıç.

H2 koleksiyonu bu çok yönlü vizyonun bir yansıması olarak, gündelik giyim tarzlarından ilham almaktadır. New York’un canlı sokak stilinden ilham alarak hazırlanıp, Heron Preston’ın tasarım DNA’sına göre kodlanan özel koleksiyon, yeni kullanım fikirlerini, sıra dışı kalıpları, uzun süreli kullanımı ve kültürel detaylara gösterilen önemin bir vurgusu olarak ortaya çıkıyor.

“Koleksiyonumuzun herkesin mevcut gardırobuna sorunsuzca entegre edebileceği, çok yönlü bir koleksiyon olduğuna inanıyorum. Bu koleksiyonda ki anafikir, dünyanın dört bir yanındaki tüm kişilerin kendini bulacağı tasarımlar, kalıplar, desenler ve stiller aracılığıyla kendilerini ifade etmelerini sağlamaktır. İnsanların kıyafetlerini nasıl benimsediğini ve kişisel tarzlarına nasıl uyarladıklarını biliyoruz, bunu da koleksiyonumuza yansıtmak istedik. ” diyor Heron Preston.

Anahtar parçalar arasında %100 naylondan üretilmiş, keskin kalıplı ve çift taraflı olarak kullanılabilen bomber ceketler ve %100 geri dönüştürülmüş polyesterden üretilen uzun kollu forma tarzı üstler yer alıyor. Koleksiyon içerisindeki kıyafetlere özel bir şekilde işlenen “Unity” baskısı tasarımlarda çokça yer buluyor. Koleksiyonu günlük stil havasına sokan, pamuktan üretilmiş ve yine çift taraflı olarak kullanılabilen kapüşonlular ve %20 geri dönüştürülmüş pamuktan üretilen düz kesim denim pantolonlar yer alıyor.

Koleksiyon, kalıp ve stil açısından unisex bir yaklaşımla tasarlanıyor. Koleksiyonda tulum, body, bağcıklı korse, bisiklet şortu ve atlet gibi bir dizi etkileyici kadın giyim parçası da yer alıyor. Ayrıca, görünümleri tamamlamak için özenle tasarlanmış bir takım aksesuar da, koleksiyona eşsiz bir hava katıyor.

H&M ile Heron Preston İlk Koleksiyonları H2’yi Sunuyor

“Bu çok yönlü ve uzun soluklu iş birliğini böylesine güçlü bir koleksiyonla başlatmak ve Heron Preston’ın yaratıcı vizyonunu dünya çapında insanlar için daha erişilebilir hale getirerek demokratikleştirmekten heyecan ve mutluluk duyuyoruz. Zaman içinde birlikte daha pek çok harika iş başaracağımızı düşünüyorum ve bu sadece bunun ilk adımı” diyor. H&M Erkek Tasarım Müdürü Ross Lydon.

Kampanya konsepti, H2 ruhunun ve Heron Preston ile H&M arasındaki yaratıcı ortaklığın özünü oluşturan beraberlik, merak ve toplum temalarına değinerek “birlik gücü ” kavramına odaklanıyor. 

Heron Preston, “Modanın gücü budur: bizi yakınlaştırmak, fikirlere meydan okumak ve daha iyi bir gelecek için yeni vizyonlar oluşturmak” diyor.

H2’nin ilk koleksiyonu, H&M’in döngüsel girişimlerini, yaratıcılık, topluluk ve öğrenme deneyimleriyle aşılamak amacıyla, yeni nesil tasarımcıları döngüsel zihniyet ve becerilerle donatmayı amaçlayan, Heron Preston’ın kreatif direktörlüğünde bir döngüsel moda programı olan H2 EXCHANGE’in lansmanıyla eş zamanlı olarak piyasaya çıkıyor. Nihai hedef, hem yaratıcılar hem de müşteriler olmak üzere daha fazla insanın döngüsel modaya katılmasını sağlamak ve kıyafetleri mümkün olduğunca uzun süre döngüde tutmaktır.

İlk H2 koleksiyonu 14 Mart 2024 tarihinde hm.com.tr‘de online olarak satışa sunulacak.