Gülsha, 9. Geleneksel Gül Hasadını Gülşah Gürkan Ev Sahipliğinde Gerçekleştirdi

Yılda sadece bir kez, gülsha’nın Isparta’nın yüksek rakımlarında yer alan ‘Rosa Damascena’ gül bahçelerinde gerçekleşen gül hasadı, bu sene de yerli yabancı pek çok misafiri ağırladı.

Dünyada nadir bulunan gül türlerinden olan ‘Rosa Damascena’ güllerini, geleneksel el hasadı tekniğiyle toplayan katılımcılar, gülsha’nın üretim merkezini yerinde ziyaret ettiler.

Ziyaretçiler aynı zamanda gülsha’nın en yeni ürünü, değerli Rosa Damescana Gülü’nün esansiyel yağını yoğun oranda içeren,  Tam Gül Suyu ile zenginleştirilmiş Gül Özlü Göz Kremi’ni deneyimleme imkanına sahip oldular.

Dünyanın en iyi markalarına üç kuşaktır gül yağı üreten ve gülsha markasını ise çok kısa bir sürede dünyada 10’dan fazla ülkede 2000’i aşkın noktada satmayı başaran markanın kurucusu Gülşah Gürkan; katılımcılara, güllerin sabahın erken saatlerinde hangi teknikle toplanmaya başlanıp, toplanan güllerin tartım işlemlerinden sonra fabrikaya nasıl alındığını ve burada gül yağına ve gül suyuna nasıl dönüştüğünü birebir deneyimleterek aktardı. 

gülsha gül bahçelerinin ardından gülsha Fabrikası’nda devam eden programda katılımcılar; tüm süreçler ile ilgili aldıkları bilgilerin ardından tonlarca gül yaprağından oluşan özel hazırlanmış gül havuzunda keyifli anlar geçirirken, 3 aşamalı gülsha güzellik ritüeli özelinde hazırlanmış atölye çalışmalarına katılarak doğal, etkili ve keyifli cilt bakım ürünlerini birebir deneme imkânı buldular.

Isparta’nın çok özel ve mis kokulu gül bahçelerinde, doğanın eşsiz güzelliğiyle, markanın yaratıcısı Gülşah Gürkan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen gülsha Geleneksel Gül Hasadı, bu sene de çok keyifli, hafızalardan kolay kolay silinmeyecek deneyimlerin yaşandığı bir hasat etkinliği olarak tamamlandı.