Gotik Makyajın Yeniden Doğuşuna Tanık Olun!

Geçtiğimiz yılı ele geçiren Barbiecore, Clean-Girl, ve Mob-Wife güzellik trendlerinin ardından gotik makyaj sahneyi devralıyor!

Gotik Makyajın Yeniden Doğuşuna Tanık Olun! / @IrinaShayk

Gücün ve karanlığın en büyük tezahürü gotik makyaj geri döndü! 2023 yılına ve 2024’ün ilk çeyreğine damgasını vuran Clean Girl estetiği, yerini kasvet ve cazibeye bırakıyor. Koyu astarlar, çarpıcı dudaklar ve ekstra hacimli kirpiklerle desteklenen makyaj, dişiliğinizi ön plana çıkartırken karanlık gücün sırrını çözmenize destek olacak!

Geleneksel gotik makyaj; soluk ten, koyu dumanlı gözler ve siyah veya koyu kırmızı dudaklar ile oluşturuluyor. Grunge Makeup kadar- abartılı olmayan gotik makyaj, çok daha dengeli, karamsar ve cazibeli…

Ödül törenleri, TikTok içerikleri ve hatta düğünlerle birlikte yükselişe geçen gotik makyaj, karanlık tarafa geçmek isteyen asi ruhların vazgeçilmez güzellik trendi olmaya hazır!

Gotik Makyaj Uygulaması Nasıl Yapılır?

1- Cildinizi nemlendirin ve makyaja hazırlayın

İlk olarak cildinize uygun bir nemlendiriciyle işe koyulun. Ağır bir makyaj yapacağınız için cildinizi güzelce nemlendirmeniz ve makyaja hazırlamanız gerekiyor.

2- Gözlerinizle başlayın

Dumanlı göz makyajları bazen kafa karıştırıcı ve yorucu olabiliyor. Bu yüzden ilk olarak onu tamamlamanız zamandan tasarruf etmenize ve hata yaptığınızda daha kolay geri dönmenize neden olacaktır.

Karanlık bakışlar yaratırken gözlerinize derinlik katmak için takma kirpiklerden yararlanabilirsiniz. Renk tercihiniz yalnızca siyahtan yana olmak zorunda değil. Tekdüzelikten sıkıldığınızda koyu gri, bordo, mor ve koyu kahveler imdadınıza yetişebilir ve makyajınızı zenginleştirebilir.

3- Fondöten ve şekillendirici kullanın

Üçünü adım olarak ten makyajınıza gönül rahatlığıyla geçebilirsiniz. Cildinize uygun aydınlatıcı, bronzer ve fondöten yardımıyla –tabii ki göz kapaklarınıza fazla temas etmeyerek– makyajınızı tamamlayın.

4- Cesur bir dudakla noktayı koyun

Son olarak en can alıcı kısma geliyoruz. Tabii ki dudaklar… Cesaretinizin doruklarına ulaşacağınız bu adımda mat veya parlak fark etmeksizin gösterişli bir tercih yapmanız gerekiyor. Gotik makyajın vazgeçilmezi kırmızı dudaklar asi ruhunuzu ortaya çıkartacak ve cazibenizi yükseltecek… Bizden söylemesi.