Geceyle Gündüzü Tanıştıran Midnight Sun II Koleksiyonu

Mücevher evi Messika, yeni Midnight Sun yüksek mücevher koleksiyonunun ikinci serisi Second Opus’u tanıtıyor.

GECENİN KAYBOLUŞUYLA GÜNEŞİN İLK IŞIKLARI DOĞUYOR

Messika, yeni Midnight Sun yüksek mücevher koleksiyonu Second Opus’u lanse ediyor. Bir kez daha ışıltılı bir gece eğlencesinden ilham alan Valérie Messika, bu yıl gecenin son anlarının ardındaki zaman dilimine odaklanıyor ve şafak vaktinin kusursuz beyazlığını, alacakaranlık vaktinde yıldızların son ışıklarıyla buluşturuyor. Bu benzersiz dakikaların ikiliğini yeni koleksiyonla keşfetmek isteyen Valérie Messika, “Gecenin bitimine dek süren partilerde, dans pistinden ayrılıp güneşin ilk ışıklarını gördüğümüz o büyülü anlar hala hafızamda,” diyor. Kontrastlarla oynayıp ışık ve gölge sanatının derinliklerine dalan artistik direktör, altının birbirine hem zıt hem de uyumlu iki versiyonunun bulunduğu setleri hayal ediyor.

GECE-GÜNDÜZ PIRLANTA

Işık ve kontrastlar etrafında muhteşem bir çalışmayı yansıtan Second Opus, parçaları gizemli ve parlak bir şekilde ortaya çıkarıyor. Maison Messika’nın eşsiz yeniliği, 2024’te olağanüstü bir kar ortamında gerçek ışıltılı elmas baloncukların formunu alıyor. Işık oyununun büyüsü, ünlü model Natalia Vodianova ve genç İngiliz aktör Lucien Laviscount tarafından enerjik bir çekim sırasında ustaca temsil edilen benzersiz setlere hayat veriyor. Karışık türler, ışığın ikiliği ve zıtlıkların oyunu ile Maison, yüksek mücevher kreasyonlarını her zamankinden daha fazla stilin ön saflarına yerleştiriyor.

WHITE MIDNIGHT SUN: YENİ 80’LERİN DUYGUSALLIĞI

“White Midnight Sun, yuvarlak hatlar, cesur hacimler ve pırlantaların ışıltısıyla oynayarak zarif ve sofistike bir stil dili oluşturuyor.” -Valérie Messika, Messika’nın Kurucusu ve Artistik Direktörü

Büyüleyici White Midnight Sun, pırlantaların altını kristalleştiriyormuş gibi gözüktüğü parıltılı bir ışık kıvrımı halinde sunuluyor. Bu kreasyonla Valérie Messika, mücevher evini yüksek mücevher alanında ön saflara taşıyor. Sonsuz bir titreşimle parlayan bu pırlanta örtüsünün ışıltılı gücü, sizi yıldızlarla dolu bir akşamın baş döndürücü coşkusuna çağırıyor. Her şeyi mümkün kılan bir gece… Valérie Messika, farklı hacimlerdeki pırlantaların ışıltısıyla punk kültürünün sınırında bir yüksek mücevher için “Yeni 80’ler” setini düşlüyor.

Bu muhteşem setin başrolündeki kolyeyi, kar tanelerini andıracak biçimde titizlikle bir araya getirilmiş 2.400’den fazla taş süslüyor. Sarı altın bir çerçevenin merkezinde gururla boy gösteren 3.55 kırat armut kesim muhteşem pırlanta, mücevherlerin kusursuz beyazlığının kalbinde güneşin ince nüansını anımsatıyor. White Midnight Sun, ışık ve hacim işçiliğinde mükemmel bir ustalığı ortaya koyuyor. Valérie Messika, avangart bir dokunuşla görkemli seti heykelsi bir ear cuff ile tamamlıyor. Bu olağanüstü tasarım, mücevher evinin atölyelerinde yaklaşık 300 saatlik bir çalışmanın eseri.

LUNAR DIVA: GÜNDÜZÜN YILDIZI, GECENİN MELEĞİ

“En prestijli yüksek mücevher koleksiyonunda güneşin yoğun parlaklığı, yıldızlar gibi parlayan pırlanta gerdanlık ile yerini ay ışığına bırakıyor.” – Valerie Messika

Messika, First Opus’un başyapıtı Solar Diva’yı tamamen beyaz altın versiyonuyla yeniden yorumluyor. Kontrastlar ve ışık oyunları estetik arayışında Valerie Messika’yı yönlendirirken, Lunar Diva yeni ilham kaynakları keşfediyor. Gecenin ve tamamlayıcılığın şerefine, ilişkiler tersine dönüyor. 2023’te sarı altın bir gerdanlık olarak hayal edilen kolye, kar taneleri şekline bürünmüş pırlantaların meydana getirdiği büyüleyici bir takımyıldıza evriliyor.

Yıldızlar ve kutlamaların gecesi, Ay’ın yer aldığı zümrüt kesim büyüleyici yapboz pırlantayla hayat buluyor. Gerdanlığın her iki tarafından geçen iki altın çizgi merkezde birleşerek, taşı tüm ihtişamıyla destekliyor. Yine zümrüt kesim pırlanta ile zenginleştirilmiş heykelsi mühür yüzüğü, Midnight Sun Second Opus yüksek mücevher setini tamamlıyor.

DIAMOND FREQUENCIES: SİMÜLTANE KARŞITLIKLAR

“Organik dairesellik, doluluk ve boşluk oyunuyla Diamond Frequencies, ikonik Diamond River’ın dönüşümünü tamamlayan çağdaş bir yüksek mücevher koleksiyonu.” – Valérie Messika

Kontrastlarla oynayan bu sonsuz ahenk, dans pistindeki ışık oyunlarını çağrıştırıyor. Valérie Messika, birbirini baş döndürücü bir ritimle takip eden muhteşem oval ışık kapsülleri yaratıyor.

Gecenin gösterişinden dolayı Valérie Messika, çok büyük bir ihtişama sahip bir taş işçiliğini tercih ediyor. Bu nedenle pırlantalar, sadece mücevherin önünü değil, yanlarını ve hatta arkasını da süsleyerek her açıdan hayranlık uyandıran ışıltılı parçalar oluşturuyor. Çok sıralı kolye ve bilezik, silüeti eşsiz bir parlaklık ve duygusallıkla süslüyor. İnovatif ve ilham dolu Valérie Messika ayrıca, çıkarılabilen kısımları sayesinde dönüştürülebilir bir kravat kolyeye de hayat veriyor.

HYPNOTIC SCALE: IŞIĞIN YANSIDIĞI NEHİR

“Nazikçe eğim kazandırılmış her taşın adeta uzanıp iç içe geçmesiyle armut formu koruyucu bir ölçeğe dönüşüyor.” – Valerie Messika

Hypnotic Scale, ekstra güçlü bir setle pırlanta nehrini yeniden şekillendiriyor. Çevresel hacim oyunu, muhteşem bir şekilde yuvarlanmış, beklenmedik bir kabartma yaratıyor. Aynı zamanda hafif eğimli taşlar tüm etkileyicilikleri ve büyüleyicilikleriyle ışık saçıyor. Çok boyutlu armut kesim taşların parlaklığını maksimize ederken, halelerin konumu onların ateşini çoğaltıyor. Yüksek mücevher ustalığının bir örneğini simgeleyen her çerçeve, eşlik ettiği merkezi elmasın boyutlarına göre yapılıyor.

GROOVE: RETRO-ŞIK İHTİŞAM

“Bu yıl Groove, sesini yükselterek beraberinde yeni bir enerji getiriyor. Beyaz altının ışığı hem gece hem gündüz görünümlerine imzasını atan teklifsiz bir şıklığa yol açıyor.” – Valerie Messika

Karşı konulamaz bir ritme sahip çağdaş yüksek mücevher seti Groove, modernlik ve klasikliğin mükemmel bir karışımını somutlaştırıyor. Midnight Sun Second Opus için Valérie Messika, ustaca tasarlanmış bir gerdanlık ve uzun, cinsiyetsiz bir kolye ile XXL tasarımın keşif alanını genişleterek zenginleştiriyor. Her parça göz kamaştırıcı ve tartışmasız bir güç yayıyor. Messika, altın ve pırlanta halkaların gün boyu salındığı retro-şık bir XXL bağlantısı yaratıyor. Bu cüretkarlık hem erkeksi hem de kadınsı bir ifade sunarak seti eşsiz bir parlaklıkla yeni bir boyuta taşıyor.

SO MOVE MAX: SINIRSIZ PARTİ

“Tüm boyutların ötesinde, heykelsiliği ve etkileyiciliği ile So Move Max silüete anında heyecan katıyor.” – Valerie Messika

Cesur bir trend, bu ilham verici yüksek mücevher çalışmasında uç noktalara taşınıyor. Valérie Messika, yüksek mücevherler aracılığıyla imza kodlarından bir ifade tarzı yaratmayı başarıyor. Grafik yapısıyla Move, benzersiz bir mücevher heykeline dönüşüyor. Hareketli taş, imzalı çerçeve ve motifin gücü, son derece net, zarif ve sınır tanımayan parçalar yaratıyor. Hem klasik hem de zarif stiliyle öne çıkan sette Move, tasarımın ayrılmaz bir ögesi olduğunu kanıtlıyor. Choker, bilezik ve üç parmak yüzük, güçlü bir moda ifadesi için So Move Max ile herkesi sınırların ötesinde düşünmeye teşvik ediyor.