Tırnakların Zamansız Zarafeti: Fransız Manikürü!

Pinterest panolarından fırlamış gibi görünen mikro Fransız manikürü tırnak modelleri, bu yıl da zirvede olduğunu kanıtladı! Doğallığı ve minimalistliğiyle dikkat çeken bu görünümleri dilerseniz birlikte inceleyelim.

kapak görseli: @v.nailedit_

Lori Harvey, Dua Lipa ve Katty Perry de dahil olmak üzere birçok ünlü tarafından tercih edilen Fransız manikürü Selena Gomez’in Instagram paylaşımıyla yeniden gündeme geldi.

Klasikleşmiş görünümün ultra mini versiyonuyla bir gönderi yayınlayan Gomez, bu trendin kolay kolay rafa kaldırılamayacağını da kanıtlamış oldu. Oldukça sade ve kullanışlı görünen bu manikür modellerine siz de sahip olmak istiyorsanız hazırlıklara başlayabilirsiniz.

Fransız Manikürü Tahtını Kimselere Bırakmıyor! / @dualipa

Bu manikür modelini gerçekleştirmeniz için 3 farklı tonda ojeye ihtiyacınız olduğunu belirtmek isteriz. Bu ojelerden ilkini baz, ikincisini tırnak uçları üçüncüsünü ise parlatıcı olarak kullanmanız gerekecek.

  • İlk olarak pembemsi tonlardaki bazı tüm tırnaklarınıza uygulayın.
  • İkinci olarak yapmanız gereken bazınız kuruduktan sonra uçlar için beyaz renkli bir çizgi çekmek olacak. Bunu serbest elinizle ya da bir bant yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz. Banttan yardım alacaksanız bandı birkaç santimetre uçları dışarıda bırakacak şekilde yapıştırmalısınız. Dışarıda kalan kısma beyaz ojeyi uyguladığınızda bandı çekebilirsiniz.
  • Son olarak uçlar da kuruduktan sonra tüm tırnaklarınıza şeffaf bir parlatıcı uygulayarak manikürünüzü sonlandırabilirsiniz.

Böylelikle yılın en popüler ve trend tırnaklarına siz de sahip olabilirsiniz!